Zamknij
Zamknij

Newsletter

Logo

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zdobądź najważniejsze informacje o rynku motoryzacyjnym

Wynajem długoterminowy samochodu osobowego i dostawczego w Warszawie – ile kosztuje, gdzie szukać i na co zwrócić uwagę?

Newsletter

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zapisuję się

Wynajem długoterminowy to niezwykle atrakcyjna opcja dla wszystkich osób, szukających sprawdzonego pojazdu osobowego lub dostawczego. Skąd wzięła się popularność tego rodzaju finansowania, na co zwrócić uwagę, wybierając samochód dla siebie i gdzie go szukać? Podpowiadamy!

Wynajem długoterminowy samochodu dostawczego i osobowego – stały wzrost popularności

Coraz więcej osób decyduje się wynajem długoterminowy aut osobowych i użytkowych. Jak podaje Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, rok 2022 zakończył się ze wzrostem o 10,3%, jeśli chodzi o liczbę zawartych umów tej formy użytkowania samochodu. Co istotne, tylko w 2022 roku aż 3,3% wszystkich sprzedanych pojazdów w salonach to auta w wynajmie długoterminowym. Co przekonuje użytkowników do wyboru wynajmu zamiast leasingu samochodu dostawczego lub osobowego czy skorzystania z tradycyjnego kredytu?

Głównym powodem stawiania na wynajem długoterminowy, zarówno przez przedsiębiorstwa, jak i osoby fizyczne, jest stała rata. W dobie galopującej inflacji, wzrastających stóp procentowych i ogólnego kryzysu gospodarczego, takie rozwiązanie okazuje się dla wielu osób po prostu bezpieczniejsze. W ostatnim roku niezwykle popularny był zarówno wynajem długoterminowy samochodu dostawczego, jak i osobowego. Na Automarket.pl dostępny jest szeroki wybór nowych i używanych samochodów do wynajmu długoterminowego dla osób fizycznych i przedsiębiorstw. A to nie jedyna zaleta takiego rozwiązania.

Co przemawia za wyborem najmu długoterminowego?

Jak wspomnieliśmy, najem długoterminowy jest niezwykle atrakcyjną opcją dla osób poszukujących bezpiecznej formy finansowania pojazdu. Co przemawia za wyborem najmu długoterminowego?

 • niższe raty w porównaniu z leasingiem czy kredytem;
 • stałe, comiesięczne koszty;
 • pełna obsługa wynajmowanego pojazdu;
 • ochrona przed kosztem związanym z utratą wartości auta.

To tylko kilka z licznych korzyści korzystania z wynajmu długoterminowego aut osobowych i użytkowych.

Wynajem długoterminowy samochodów – ile to kosztuje?

Zastanawiasz się, ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodu? Kwota comiesięcznych kosztów związanych z tego rodzaju finansowaniem uzależniona jest od wielu czynników, takich jak:

 • wartość pojazdu;
 • wybrany pakiet usług dodatkowych;
 • wysokość opłaty na start;
 • roczny limit kilometrów;
 • okresu trwania umowy.

Wiele firm trudniących się udostępnianiem pojazdów w najmie długoterminowym oferuje możliwość dostawy pod dom, dostępność danych modeli „od ręki” czy atrakcyjne warunki finansowania, przy minimalnych formalnościach. Jeśli szukamy małego, miejskiego auta, koszt wynajmu długoterminowego powinien się zamknąć w kwocie wynoszącej niespełna 1000 złotych netto. Dobrym przykładem będzie tutaj używany, maksymalnie kilkuletni Opel Corsa w ofercie Automarket.pl, którego najem kosztuje mniej niż 1000 złotych, przy okresie umowy wynoszącym 36 miesięcy, rocznym limicie kilometrów na poziomie 30 tysięcy i opłacie na start rzędu 3500 zł netto.

Szukając natomiast nowego samochodu użytkowego, np. Peugeota Boxera w wersji Furgon L3H2 zapłacimy miesięcznie około 2900 złotych netto, przy rocznym limicie kilometrów wynoszącym 20 tysięcy, trwaniu umowy przez 36 miesięcy i zerowej wpłacie własnej.

Usługi wliczone w cenę wynajmu

Co ważne, w racie najmu długoterminowego mamy już wliczony koszt ubezpieczenia, bieżący serwis i bardzo często nawet okresową zmianę ogumienia czy auto zastępcze.

Wybierając wynajem długoterminowy samochodu osobowego na Automarket.pl, zyskujesz różne usługi dodatkowe w wersji podstawowej lub rozszerzonej:

 • pakiet Basic – ubezpieczenie OC+ AC + NNW i koordynacja likwidacji szkód;
 • pakiet Comfort – ubezpieczenie OC + AC + NNW i koordynacja likwidacji szkód oraz samochód zastępczy, obsługa serwisowa i serwis opon.

Jeśli szukasz pojazdu do swojej firmy lub auta prywatnego, atrakcyjną opcją może okazać się dla Ciebie właśnie wynajem długoterminowy samochodów. Ile to kosztuje w Warszawie i pozostałych miastach Polski? Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdziesz w poszczególnych ofertach wynajmu na stronie Automarket.pl.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę najmu długoterminowego?

Na wynajem długoterminowy samochodu osobowego czy dostawczego warto zdecydować się ze względów czysto praktycznych. Stałe, comiesięczne koszty, obsługa serwisowa, wliczone ubezpieczenie czy inne, dodatkowe pakiety to tylko nieliczne korzyści wynikające z tej formy użytkowania pojazdu. Jeśli już zdecydowaliśmy, że postawimy właśnie na wynajem, powinniśmy pamiętać o zwróceniu uwagi na kilka istotnych kwestii.

1. Weryfikacja specyfikacji pojazdu

Podczas wyboru pojazdu w najmie długoterminowym szczególną uwagę warto zwrócić na dokładną weryfikację specyfikacji danego egzemplarza. Na rynku dostępnych jest wiele wersji wyposażeniowych tych samych modeli, więc jeśli zależy Ci na konkretnej specyfikacji czy opcjach dodatkowych, a nie widzisz takich informacji na stronie oferty, możesz skorzystać z pomocy konsultanta i uzyskać pełne informacje o tym, czy oferowany pojazd spełnia Twoje oczekiwania.

2. Kwota raty i parametry finansowania

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, z zasady raty w wynajmie długoterminowym odpowiadają wartości pojazdu proporcjonalnie do miesięcy, przez które trwa umowa. Warto jednak dokładnie zweryfikować parametr comiesięcznej raty i obliczyć, ile sumarycznie będzie nas kosztować wynajem długoterminowy samochodu osobowego czy użytkowego.

3. Weryfikacja pakietów dodatkowych

Interesują Cię pakiety dodatkowe i rozszerzone udogodnienia? Standardem na Automarket.pl jest wliczony koszt ubezpieczenia OC/AC i NNW, a także koordynacja likwidacji szkód. Jednak jeśli zależy Ci na dodatkowych usługach, takich jak obsługa serwisowa i serwis opon, lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie pakiet Comfort. Jeśli nie masz pewności, który pakiet wybrać, skontaktuj się z nami.

Gdzie szukać ofert wynajmu długoterminowego w Warszawie?

Decydując się na najem długoterminowy samochodu w Warszawie, warto postawić na sprawdzone firmy z ugruntowaną pozycją na rynku. Tylko wtedy mamy pewność, że dana umowa będzie poprawnie skonstruowana, oferowany pojazd nie będzie mieć wad ukrytych i zostanie nam zagwarantowane pełne wsparcie przez cały okres wynajmu. Na terenie Warszawy i całego kraju możesz zdecydować się na wynajem pojazdu na Automarket.pl, czyli platformie będącej częścią grupy PKO Banku Polskiego. Jeśli interesuje Cię wynajem długoterminowy Warszawa (Poznań, Kraków, Wrocław, Gdańsk), sprawdź nowe i używane auta w wynajmie długoterminowym dostępne w naszej ofercie.


oferta automarketu

Samochody w leasingu

Sprawdź nowe i używane auta w leasingu dla firm i osób prywatnych

Wpis powstał: 25 sierpnia, 2023
 • Facebook