Zamknij
Zamknij

Newsletter

Logo

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zdobądź najważniejsze informacje o rynku motoryzacyjnym

Gdzie szukać ofert na sprzedaż aut poleasingowych w Warszawie?

Newsletter

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zapisuję się

Zakup samochodów poleasingowych w ostatnim czasie staje się coraz popularniejszy. Taki stan rzeczy związany jest z ponadprzeciętnym stanem mechanicznym i wizualnym oraz nierzadko atrakcyjniejszymi cenami w porównaniu z konkurencyjnymi ofertami, dostępnymi na rynku wtórnym. Co warto wiedzieć na temat aut poleasingowych? Gdzie ich szukać na terenie Warszawy i w innych miastach? Zapraszamy do lektury!

Co warto wiedzieć o sprzedaży aut poleasingowych?

Auta poleasingowe to pojazdy, które były użytkowane w ramach umowy leasingowej, podpisanej pomiędzy instytucją finansową a przedsiębiorstwem lub osobą fizyczną. Są to auta, których użytkownicy nie zdecydowali się wykupić po okresie finansowania. Zazwyczaj taki stan rzeczy spowodowany jest dużą wartością końcową lub niemożnością opłacenia faktury końcowej. Podpisując umowę leasingową musimy ustalić, jaki procent wartości pojazdu będzie trzeba zapłacić na końcu jej trwania. W przypadku, gdy ustalimy wartość wykupu na 20 lub więcej procent, zazwyczaj leasingobiorca decyduje się „oddać” bankowi użytkowany pojazd.

Sprzedaż aut poleasingowych staje się w ostatnim czasie coraz popularniejsza. Banki mogą szybko spieniężyć oddany przez leasingobiorcę pojazd, a konsumenci nabyć egzemplarz, który był na bieżąco serwisowany w autoryzowanych stacjach. Ponadto w przypadku takich aut mamy pewność co do ich historii – sprzedawcy pojazdów poleasingowych przekazują wszystkie informacje związane z ewentualnymi naprawami czy uszkodzeniami, jakie występowały podczas codziennego użytkowania przez leasingobiorcę.

O najważniejszych zaletach aut poleasingowych przeczytasz tutaj: Samochody poleasingowe – czy auta poleasingowe są lepsze?

Auta poleasingowe – sprzedaż różnego rodzaju pojazdów

Sprzedaż aut poleasingowych możemy podzielić ze względu na kilka źródeł, jeśli chodzi o ich pochodzenie. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy oczywiście pojazdy pochodzące z leasingu krajowego lub najmu długoterminowego, których użytkownicy nie zdecydowali się na wykup po zakończeniu umowy. Tyczy się to zarówno leasingowania flotowego, jak i indywidualnego. Tego rodzaju pojazdy znajdziesz w ofercie Automarketu. Dostępne auta pochodzą od wiarygodnych i sprawdzonych partnerów, którzy sprawdzają je pod kątem awarii. Auta używane w ofercie to zwykle kilkuletnie samochody, którymi zarządzał operator leasingowy. Kupując takie auto, zyskujesz dostęp do oryginalnej historii serwisowej samochodu. W ten sposób masz pewność, że kupowany samochód jest w dobrym stanie technicznym.

Wśród oferowanych na rynku pojazdów poleasingowych znajdziemy także egzemplarze pochodzące z innych źródeł, jak na przykład windykacja – jeśli dana osoba lub firma zalega z płatnościami za leasing, pojazd jest odbierany przez pracownika banku. Takie egzemplarze trafiają do sprzedaży wtórej lub na licytacje. Umożliwia to nabycie auta w atrakcyjnej cenie. Ostatnią opcją jest import – sprzedaż aut poleasingowych odbywa się także na zasadzie importu z innych państw. Pojazdy sprowadzane są do kraju i udostępniane konsumentom. Takie auta z importu były przedmiotem leasingu, jednak użytkowano je poza granicami Polski.

Popularność aut poleasingowych jest związana z większym wykorzystaniem tego rodzaju finansowania

Sprzedaż aut poleasingowych z roku na rok staje się coraz większa. Taki stan rzeczy spowodowany jest faktem, że coraz więcej osób i firm decyduje się na leasing, a wiele z nich nie wykupuje użytkowanych pojazdów. Jak podaje raport Związku Polskiego Leasingu, tylko w 2022 roku wartość środków oddanych w leasing wynosiła 88,1 mld zł. Jeszcze rok wcześniej było to 88 mld zł, a w 2019 67,4 mld zł. Porównując te dane np. z 2009 rokiem, jest to kwota o 44 mld zł wyższa – w 2009 roku wartość ta wynosiła 23 mld zł.

Gdzie kupić auto poleasingowe? Podpowiadamy!

Zastanawiasz się, gdzie kupić auto poleasingowe? W ostatnim czasie coraz popularniejszą formą jest zakup za pośrednictwem serwisów internetowych, np. ogłoszeniowych lub aukcyjnych. Alternatywę stanowią platformy bankowe, takie jak Automarket.pl, będący częścią Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego.

Poleasingowe auta – Warszawa i inne miejscowości

Auta poleasingowe w Warszawie znajdziemy w wielu miejscach. Warto jednak stawiać wyłącznie na sprawdzone salony i punkty sprzedaży. Oferują je zarówno niezależne punkty sprzedaży, jak i podlegające pod banki jednostki. Dobrym przykładem będzie tutaj oferta Automarket.pl. Właśnie tam znajdziemy poleasingowe auta w doskonałym stanie technicznym. Warszawa nie jest jednak jedynym miastem, w którym zakupimy w atrakcyjnej cenie auto poleasingowe. Automarket.pl działa w całym kraju.

Auta poleasingowe Warszawa (Poznań, Kraków, Wrocław, Gdańsk) to dobry wybór!


Wpis powstał: 28 lipca, 2023
  • Facebook