Zamknij
Zamknij

Newsletter

Logo

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zdobądź najważniejsze informacje o rynku motoryzacyjnym

Samochody poleasingowe – czy auta poleasingowe są lepsze?

Newsletter

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zapisuję się

O autach poleasingowych często słyszy się, że są niepewne i lepiej na nie uważać. Bo poprzedni kierowca pewnie „zajechał” silnik, bo to pewnie było auto służbowe, a o takie nikt nie dba itd.

W praktyce sprawy mają się inaczej. Samochód poleasingowy to często zadbane, sprawne i drobiazgowo zweryfikowane auto z salonu.

Gdzie szukać dobrych aut poleasingowych i dlaczego warto to robić? Czytaj dalej, już tłumaczymy.

A jeśli jesteś tu, bo chcesz przejrzeć oferty samochodów używanych, kliknij w poniższy przycisk.

Auta poleasingowe, czyli jakie?

Poleasingowe samochody (możesz też natknąć się na termin „auta pokontraktowe”), to te, z których inni kierowcy korzystali na podstawie umowy leasingu. Jeździli nimi maksymalnie 5 lat w celach prywatnych lub służbowo. A potem zwrócili je do firmy, która udzieliła leasingu.

Krótko mówiąc, samochody po leasingu:

 • wróciły do firmy leasingowej po zakończeniu umowy z poprzednim użytkownikiem – osobą prywatną lub firmą,
 • mają najwyżej kilka lat (najczęstszy okres leasingowania nowego samochodu to 3-4 lata),
 • od nowości mają jednego właściciela,
 • zostały drobiazgowo sprawdzone i ponownie wystawione do oferty (teraz Ty możesz je kupić, leasingować lub wynająć).

Spójrz teraz na listę zalet samochodów poleasingowych. Zwróć uwagę, że pod wieloma względami mają one przewagę nad innymi autami używanymi.

Zalety samochodów poleasingowych

Na temat aut poleasingowych krążą legendy: że przejechały setki tysięcy kilometrów, na pewno są mocno wyeksploatowane i rozpadną się na pierwszym zakręcie – to gruba przesada.

Tak naprawdę samochody poleasingowe mają więcej zalet niż wad. Kilka najważniejszych zalet aut poleasingowych znajdziesz poniżej.

Dobry stan techniczny i wizualny aut poleasingowych

To nieprawda, że skoro poprzedni użytkownik „tylko” leasingował auto, to nie troszczył się o nie, jak o własne. Umowa z firmą leasingową obliguje kierowcę do dbania o pojazd.

A to oznacza, że:

 • każda usterka musi być natychmiast zgłoszona i naprawiona w autoryzowanym serwisie,
 • za uszkodzenia stwierdzone przy zwrocie auta leasingobiorca musi zapłacić,
 • wszystkie uszkodzenia, nawet drobne obtarcia parkingowe, są dokładnie opisane,

Zwróć też uwagę, że samochody premium często służą firmom w celach reprezentacyjnych. Muszą być więc zadbane przez cały okres użytkowania. Do tego mają dobre wyposażenie, a często także niewielki przebieg. Takie auto poleasingowe to dla Ciebie szansa na jazdę samochodem wysokiej klasy w dobrym stanie technicznym.

Niski przebieg w samochodach poleasingowych

Uważasz, że to niemożliwe, bo przecież samochody jeżdżących z miejsca na miejsce handlowców, nie mogą mieć niskiego przebiegu? Pamiętaj jednak, że auta poleasingowe nie służyły tylko do przemieszczania się na olbrzymich dystansach.

Zresztą, spójrz na liczby – może one Cię przekonają.

W ofercie naszej platformy Automarket.pl znajdziesz kilkaset dostępnych od zaraz samochodów poleasingowych. Co trzeci z nich ma mniej niż 3 lata i 50 000 km na liczniku.

I najważniejsze: nie musisz się obawiać cofniętego przebiegu. Te samochody pochodzą wyłącznie od zaufanych dealerów samochodowych!

Wiarygodna historia samochodu poleasingowego

Dobra firma leasingowa bierze za punkt honoru, żeby mieć w ofercie tylko auta w dobrym stanie technicznym – w pełni sprawne i wyłącznie z zaufanych źródeł.

Co więcej, wśród aut poleasingowych nie trafisz na samochody o, delikatnie mówiąc, niepewnej przeszłości. Tu nie trafi Ci się zalane w powodzi lub „bite” auto z Niemiec.

Niektórzy sprzedawcy – tak jest np. u nas w Automarket.pl – przed wprowadzeniem samochodu do oferty dokładnie je sprawdzają. A to oznacza, że kupujesz auto, które dosłownie przed chwilą przeszło testy techniczne. Jeśli coś z nim było nie tak, to bierzemy na siebie kompleksową naprawę i oferujemy tylko w pełni sprawne samochody poleasingowe.

Średni wiek aut poleasingowych

Jak wspomnieliśmy, samochody po leasingu mają zaledwie kilka lat – średnio od 3-4, a nie więcej niż 5. Zdarza się, że są jeszcze na gwarancji producenta!

Nie zdziw się też, jeśli znajdziesz poleasingowe samochody z roczników 2021 czy 2022! Niektórzy kierowcy lubią często zmieniać auta, więc leasingują je w ramach krótkich kontraktów.

Jak podejść do wyboru auta poleasingowego?

Czy samochody po leasingu mają jakieś wady? Mogą je mieć, to prawda. Zalety, o których napisaliśmy wyżej, dotyczą samochodów dostępnych w dużych, wiarygodnych firmach leasingowych. Niestety, nie wszyscy sprzedawcy są uczciwi, dlatego:

 • Wystrzegaj się zakupu samochodów na aukcjach czy w podrzędnych komisach. Minimalizuj ryzyko, że auto ma przekręcony licznik lub zatajone wady. Zrobisz to, współpracując z renomowaną firmą (np. jako Automarket jesteśmy częścią grupy PKO Banku Polskiego – największej instytucji finansowej w Polsce).
 • Współpracuj tylko ze sprzedawcami, którzy są skłonni objąć auto poleasingowe gwarancją (każde auto poleasingowe, które u nas znajdziesz, ma minimum rok gwarancji).
 • Jeżeli nie masz pewności, że auto jest w pełni sprawne – koniecznie umów się na jazdę testową i zleć dodatkowe testy w warsztacie samochodowym. W Automarkecie dajemy Ci aż 5 dni na testy i darmowy zwrot, jeśli auto nie przypadnie Ci do gustu.
 • Poradź się specjalisty, jeżeli nie czujesz się pewnie w tematach motoryzacyjnych. Wybór samochodu to poważna decyzja i dobrze, żeby była dokładnie przemyślana.

Dla kogo używane samochody poleasingowe?

Czy auto po leasingu jest dla każdego? Naszym zdaniem to opcja do wszystkich kierowców, którzy są otwarci na wybór używanego pojazdu i chcą mieć pewność przebiegu oraz stanu technicznego samochodu.

Dlaczego uważamy samochody poleasingowe za dobry wybór? Z kilku powodów:

 • firmy leasingowe dają Ci swobodę wyboru finansowania samochodu: zakup za gotówkę lub na kredyt, wynajem długoterminowy lub leasing – wybierasz opcję, która odpowiada Twoim potrzebom,
 • samochód poleasingowy to dokładnie sprawdzone auto, z potwierdzoną historią, za ułamek ceny nowego auta z salonu,
 • do wyboru masz samochody wszystkich marek i klas – auta po leasingu to zarówno małe miejskie pojazdy, jak i rodzinne kombi czy idealne dla firm pojazdy do przewozu towarów,
 • auta poleasingowe są dostępne od ręki, bo firmy leasingowe mają je u siebie na placach – wydaje się to oczywistością, lecz w dobie pandemii na niektóre auta trzeba czekać miesiącami.

Zobacz przykładowe samochody poleasingowe PKO

Na koniec spójrz na kilka przykładów samochodów po kontraktach leasingowych, które znajdziesz na naszej platformie Automarket.pl.

Pełną ofertę samochodów poleasingowych znajdziesz w naszej wyszukiwarce.

Wpis powstał: 15 listopada, 2021
 • Facebook