Zamknij
Zamknij

Newsletter

Logo

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zdobądź najważniejsze informacje o rynku motoryzacyjnym

Jaki samochód dostawczy wybrać w leasingu?

Newsletter

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zapisuję się

Decyzja o tym, jaki samochód dostawczy w leasingu wybrać, może być kluczowa dla sukcesu przedsiębiorstwa. Właściwy pojazd dostawczy pozwoli na efektywne prowadzenie działalności, a leasing umożliwi rozłożenie kosztów na dogodne raty. Jak wybrać odpowiednie auto dostawcze dla swojej firmy? Jak wpływa to na funkcjonowanie i prowadzenie biznesu?

Podstawowe informacje o leasingu aut dostawczych

Leasing samochodów dostawczych to popularne rozwiązanie finansowe, które pozwala przedsiębiorcom na korzystanie z pojazdów dostawczych bez konieczności ich zakupu. W tym rozdziale omówimy podstawowe zasady leasingu, w tym definicję i proces leasingu.

Czym jest leasing na pojazd dostawczy?

Leasing na samochód dostawczy to umowa, w ramach której przedsiębiorca zobowiązuje się do opłacania regularnych rat leasingowych w zamian za możliwość korzystania z pojazdu dostawczego na określony czas. Po zakończeniu umowy leasingowej przedsiębiorca może zdecydować się na wykupienie pojazdu lub zawarcie nowej umowy leasingowej na inny samochód dostawczy. Leasing na samochód dostawczy ma swoje zalety, takie jak niższe koszty początkowe i możliwość korzystania z nowoczesnych pojazdów, ale także wady, takie jak konieczność opłacania rat leasingowych czy ograniczenia związane z użytkowaniem pojazdu.

Samochód to często jeden z najważniejszych środków trwałych przedsiębiorstwa. Decydując się na jego zakup, warto zapoznać się z zasadami amortyzacji pojazdu w firmie. Przeczytaj artykuł pt. „Amortyzacja samochodu w firmie – na czym polega?” i dowiedz się więcej.

Jakie samochody dostawcze można wziąć w leasing?

W ofercie firm leasingowych znajdziemy szeroki wybór samochodów dostawczych. Dostępne są różne typy pojazdów, takie jak furgony, samochody z podwójną kabiną, czy chłodnie. Wybór odpowiedniego samochodu dostawczego zależy od potrzeb przedsiębiorstwa, takich jak rodzaj przewożonego towaru, wymagana ładowność czy preferencje dotyczące marki i modelu pojazdu. Nie bez znaczenia są także indywidualne preferencje użytkowników, a dotyczące m.in. wykończenia wnętrza, systemu multimedialnego, wygody foteli etc.

Zalety leasingu na auto dostawcze

Leasing na auto dostawcze ma wiele zalet, które przyciągają przedsiębiorców. Przede wszystkim, pozwala na korzystanie z nowoczesnych pojazdów bez konieczności ponoszenia dużych kosztów zakupu. Dzięki temu firmy mogą inwestować w rozwój swojej działalności. Ponadto, leasing na auto dostawcze umożliwia łatwiejsze zarządzanie flotą pojazdów, gdyż wiele firm leasingowych oferuje dodatkowe usługi, takie jak serwisowanie czy ubezpieczenie pojazdów.

Popularność leasingu jako formy finansowania inwestycji firmowych rośnie. Doceniają ją nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale także właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych. Leasing oznacza bowiem niskie lub zerowe koszty początkowe, czy elastyczność w dopasowywaniu auta do potrzeb przedsiębiorstwa. Istotny jest także fakt, że ratę leasingową można wciągnąć w koszty firmowe. Przeczytaj artykuł „Rata leasingu w kosztach firmy – jak rozliczyć leasing?” i poszerz swoją wiedzę.

Wybór odpowiedniego samochodu dostawczego

Wybór odpowiedniego samochodu dostawczego do leasingu jest kluczowy dla sukcesu przedsiębiorstwa. W tej sekcji przedstawimy porady dotyczące wyboru auta dostawczego oraz omówimy kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Jakie kryteria brać pod uwagę przy wyborze samochodu dostawczego?

Przy wyborze leasingowanego samochodu dostawczego, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, takich jak:

 • Wielkość i ładowność pojazdu – dostosowane do potrzeb firmy i rodzaju przewożonego towaru
 • Moc silnika – wpływająca na osiągi samochodu, zwłaszcza przy dużym obciążeniu
 • Zużycie paliwa – niższe zużycie paliwa przekłada się na niższe koszty eksploatacji
 • Koszty serwisowania i ubezpieczenia – warto sprawdzić, czy leasingodawca oferuje korzystne warunki
 • Marka i model pojazdu – niektóre firmy mają preferencje co do konkretnych marek i modeli

Analiza tych czynników pozwoli na wybór samochodu dostawczego, który będzie najlepiej spełniał oczekiwania przedsiębiorstwa.

Porównanie popularnych modeli aut dostawczych do leasingu

Na rynku dostępne są różne modele wybranych samochodów dostawczych do leasingu. Poniżej przedstawiamy porównanie kilku popularnych modeli, które warto wziąć pod uwagę:

ModelŁadownośćMoc silnikaZużycie paliwa
Fiat Ducato1200-2000 kg120-180 KM6,5-7,5 l/100 km
Mercedes-Benz Sprinter900-2500 kg114-190 KM7,0-8,0 l/100 km
Volkswagen Crafter1000-2600 kg102-177 KM6,8-7,8 l/100 km
Ford Transit900-2250 kg105-185 KM6,7-7,7 l/100 km

Porównując różne modele samochodów dostawczych, warto zwrócić uwagę na ich specyfikacje oraz ceny leasingu. Wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa oraz dostępności ofert leasingowych na rynku.

Przykładowe modele pojazdów dostawczych dostępne w leasingu

W tej części artykułu przedstawimy kilka popularnych modeli samochodów dostawczych, które można wziąć w leasing nowego auta dostawczego. Zaprezentujemy ich specyfikacje oraz zalety i wady, aby ułatwić wybór odpowiedniego pojazdu dla Twojej firmy.

Opel Vivaro Furgon Extra Long 2.0d 144KM MT6

Opel Vivaro Furgon Extra Long 2.0d 144KM MT6 to samochód dostawczy o dużej przestrzeni ładunkowej, który świetnie sprawdzi się w transporcie towarów na długich dystansach. Jego zalety to m.in. wydajny silnik o mocy 144 KM, niskie zużycie paliwa oraz komfortowa kabina kierowcy.

Citroen Jumper

Citroen Jumper to kolejny popularny model samochodu dostawczego, który oferuje dużą przestrzeń ładunkową oraz wygodę użytkowania. Jego zalety to m.in. szeroka gama wersji nadwoziowych, dobra relacja ceny do jakości oraz niskie koszty eksploatacji.

Volkswagen Transporter 6.1 Podwójna kabina

Model Volkswagen Transporter 6.1 Podwójna kabina to samochód dostawczy, który łączy funkcjonalność z komfortem jazdy. Jego zalety to m.in. wysoka jakość wykonania, przestronna kabina oraz wydajny silnik.

Mercedes-Benz Citan 110 CDI Furgon

Mercedes-Benz Citan 110 CDI Furgon to samochód dostawczy o mniejszych gabarytach, który sprawdzi się w transporcie towarów w mieście. Jego zalety to m.in. wysoka jakość wykonania, komfort jazdy oraz niskie zużycie paliwa.

Mercedes-Benz Sprinter 315 CDI Furgon Long 4325 mm

Mercedes-Benz Sprinter 315 CDI Furgon Long 4325 mm to samochód dostawczy o dużych gabarytach, który świetnie sprawdzi się w transporcie towarów na długich dystansach. Jego zalety to m.in. wydajny silnik o mocy 150 KM, duża przestrzeń ładunkowa oraz wysoka jakość wykonania.

Volkswagen Crafter

Volkswagen Crafter to samochód dostawczy o dużych gabarytach, który oferuje wysoką jakość wykonania oraz wygodę użytkowania. Jego zalety to m.in. przestronna kabina, wydajny silnik oraz niskie koszty eksploatacji.

Peugeot Expert Furgon Long

Peugeot Expert Furgon Long to samochód dostawczy o mniejszych gabarytach, który sprawdzi się w transporcie towarów w mieście. Jego zalety to m.in. kompaktowe wymiary, niskie zużycie paliwa oraz dobra relacja ceny do jakości.

Leasing samochodów dostawczych dla przedsiębiorców

Decydując się na leasing samochodów dostawczych dla firmy, przedsiębiorcy mogą skorzystać z wielu korzyści, zarówno podatkowych, jak i finansowych. W tym rozdziale omówimy te korzyści oraz szczegółowo wyjaśnimy proces leasingu samochodu dostawczego dla firmy, w tym wymagane dokumenty i warunki.

Jakie korzyści przynosi leasing „dostawczaków” dla firm?

Leasing samochodów dostawczych dla firm przynosi wiele korzyści, takich jak:

 • Możliwość korzystania z nowoczesnych i efektywnych pojazdów bez konieczności ponoszenia dużych kosztów zakupu,
 • Uproszczony proces pozyskania finansowania w porównaniu z kredytem bankowym,
 • Możliwość odliczenia części kosztów leasingu od podatku dochodowego,
 • Brak konieczności angażowania kapitału własnego w zakup samochodu,
 • Możliwość negocjacji warunków leasingu, takich jak okres, wysokość rat czy wartość wykupu,
 • Ułatwienie zarządzania flotą pojazdów dzięki stałym opłatom leasingowym.

Warto zaznaczyć, że korzyści te mogą być różne w zależności od rodzaju leasingu (operacyjnego czy finansowego) oraz indywidualnych potrzeb i możliwości przedsiębiorstwa.

Gdzie szukać ofert leasingu samochodów dostawczych?

Automarket.pl to jedna z najpopularniejszych platform internetowych, na której można znaleźć oferty leasingu samochodów dostawczych. Portal ten pozwala na szybkie porównanie dostępnych opcji i wybór odpowiedniego pojazdu. Zalety korzystania z Automarket.pl to m.in.:

 • Szeroki wybór ofert leasingu samochodów dostawczych i osobowych,
 • Możliwość personalizacji ofert,
 • Intuicyjna wyszukiwarka z filtrowaniem wyników,
 • Proste procedury.

Optymalny wybór dla biznesu

Wybór odpowiedniego samochodu dostawczego w leasingu jest kluczowy dla przedsiębiorców, którzy chcą zoptymalizować koszty i efektywność swojej działalności. Leasing samochodów dostawczych dla podmiotów gospodarczych przynosi korzyści takie jak: możliwość korzystania z nowoczesnych pojazdów bez konieczności ponoszenia dużych kosztów zakupu, elastyczność w dostosowywaniu warunków umowy leasingowej do potrzeb konkretnej firmy, możliwość odliczenia kosztów od podatku oraz łatwość w pozyskaniu finansowania.

Wpis powstał: 14 maja, 2024
 • Facebook