Hyundai Tucson III generacji (2015-2020) – wady i zalety

Hyundai Tucson III generacji (2015-2020) – wady i zalety

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco z motoryzacją

  • Artykuły pisane przez ekspertów

  • Nowe samochody i promocje

  • Nowości na naszej platformie

Trzecia odsłona Hyundaia Tucsona należała do najchętniej kupowanych aut typu SUV/Crossover w Polsce. Po premierze następcy wciąż robi furorę na rynku wtórnym. Czym najbardziej ujęła użytkowników? W jakich wersjach silnikowych i wyposażeniowych występuje ten model? Sprawdź, co warto wiedzieć o używanym Hyundaiu Tucsonie III – dostępnym w leasingu oraz jako auto na abonament na platformie Automarket.pl.

 

Charakterystyka samochodu Hyundai Tucson III generacji

Hyundai Tucson III generacji to 5-drzwiowy SUV klasy kompakt (C). Sprawdzi się dobrze jako auto rodzinne, bo ma przestronne wnętrze i bagażnik o pojemności aż 513 litrów. Samochód produkowany był w latach 2015-2020, a w roku 2018 przeszedł lifting (zmiany dotyczyły głównie karoserii – zwłaszcza przedniej części – a także kokpitu i niektórych silników).

W 2019 pojawiła się kolejna wersja stylistyczna, czyli Hyundai Tucson N-Line przeznaczony wyłącznie na rynek europejski. Wszystkie warianty pojazdu są dostępne zarówno z silnikami benzynowymi, jak i Diesla, a po liftingu wprowadzono też odmianę z silnikiem wysokoprężnym wspomaganym jednostką elektryczną, czyli tak zwaną miękką hybrydę (tutaj dowiesz się więcej o rodzajach napędu hybrydowego). Samochody wyposażone są w trzy rodzaje skrzyń biegów (6-biegowa manualna, 6-biegowa automatyczna i 7-biegowa, dwusprzęgłowa DCT).

 

Hyundai Tucson – jakie ma wersje silnikowe?

Hyundai Tucson III - lewy przód
 

W latach 2015-2018 Hyundai Tucson produkowany był z sześcioma różnymi silnikami. Wśród „przedliftingowych” egzemplarzy do wyboru są:

  • 2 jednostki benzynowe (1,6 GDI o mocy 132 KM lub wariant turbodoładowany 177 KM);
  • 4 silniki Diesla: 1,7 CRDi (115 KM lub 141 KM) oraz 2,0 CRDi (136 KM lub 185 KM).

W późniejszych samochodach z lat 2018-2020 nadal stosowano wspomniane już silniki benzynowe oraz Diesla 2,0 CRDi o mocy 185 KM. Dodatkowo pojawił się nowy silnik wysokoprężny 1,6 CRDi (136 KM), a także hybryda typu mild, w której jednostka elektryczna wspomaga tylko silnik spalinowy – w tym wypadku Diesla (moc 185 KM).

 

Dostępne warianty wyposażenia trzeciej generacji pojazdu

Hyundai Tucson III - lewy bok
 

Hyundai Tucson oferowany był w 5 różnych wersjach wyposażeniowych:

 
  1. Wariant podstawowy obejmuje choćby klimatyzację, elektrycznie regulowane szyby, system ABS i system audio z USB.
  2. Comfort oferuje dodatkowo między innymi: ekran dotykowy, czujniki parkowania, tempomat, dwustrefową klimatyzację oraz elektryczną regulację i podgrzewanie bocznych lusterek.
  3. Trend to jeszcze więcej funkcji, takich jak na przykład: wbudowana nawigacja i łączność Bluetooth, światła typu LED do jazdy dziennej, czy przyciemniane szyby.
  4. Style to dodatkowo między innymi: skórzana tapicerka, podgrzewane i elektrycznie regulowane przednie fotele oraz reflektory ksenonowe.
  5. Premium to ponadto kolejne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa (np. asystent pasa ruchu oraz system monitorowania martwego pola) plus choćby adaptacyjny tempomat, czy system bezkluczykowy i panoramiczny dach.
 

Jakie są główne zalety samochodu Hyundai Tucson III?

Hyundai Tucson III - lewy tył
 

Popularność Hyundaia Tucsona nietrudno wyjaśnić, bo auto ma wiele mocnych stron. Zdaniem użytkowników należą do nich zwłaszcza:

  • Dobrze wyciszone, przestronne wnętrze, w którym nie zabraknie miejsca zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów oraz naprawdę pojemny bagażnik;
  • Bardzo sprawnie działająca wentylacja i ogrzewanie oraz wysoka ergonomia wnętrza pojazdu;
  • Ekonomiczne silniki i niskie koszty utrzymania auta;
  • Komfortowe i dobrze zestrojone zawieszenie;
  • Wysoka jakość materiałów wykończeniowych jak na tę klasę samochodu;
  • Dynamiczna sylwetka i atrakcyjny design.
 

Jakie wady ma Hyundai Tucson III i jakie są najczęstsze usterki zgłaszane w aucie?

Jak każdy samochód, Hyundai Tucson ma też słabsze strony. Niektórzy użytkownicy wskazują, że auta z najsłabszymi silnikami przyspieszają zbyt wolno oraz "męczą się" pod dużym obciążeniem. Inni twierdzą jednak, że dla osób, które preferują spokojną jazdę, bazowe wersje samochodu sprawdzą się nawet na trasie.

Według opinii kierowców jeżdżących Hyundaiem Tucsonem najczęstsze poważniejsze awarie dotyczą przeniesienia napędu – w szczególności skrzyni biegów i sprzęgła. Pojawiają się też komentarze na temat usterek układu elektrycznego i wysokiego kosztu wymiany elementów takich jak siłowniki do bagażnika, przełączniki do kierunkowskazów czy zamki.

 

Hyundai Tucson – leasing i wynajem samochodu długoterminowy w Automarket.pl

Hyundai Tucson III - wnętrze
 

Jeśli szukasz używanego, kompaktowego SUV-a, używany Tucson będzie dobrym wyborem. Na platformie Automarket.pl znajdziesz ten oraz inne modele marki Hyundai – w leasingu lub jako auto na abonament. W obu przypadkach z oferty możesz skorzystać bez względu na to, czy prowadzisz działalność gospodarczą, czy też nie. Warto zainteresować się także następcą, czyli Tucsonem IV generacji, również dostępnym w ofercie platformy.

W wyborze pojazdu i dopasowaniu parametrów finansowania do Twoich potrzeb pomogą Ci doradcy z Automarket.pl. Do wyboru masz pakiet Basic z niższą ratą lub wygodny pakiet Comfort, którego cena obejmuje pełną obsługę serwisową i zastępcze auto na czas naprawy. W przypadku leasingu, na samochód czekasz około 3 tygodni. Jeżeli wybierzesz wynajem długoterminowy, samochód otrzymasz nawet po tygodniu, a najdalej w ciągu 3 tygodni.

 

 

Wpis powstał:

27 czerwca, 2023