Zamknij
Zamknij

Newsletter

Logo

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zdobądź najważniejsze informacje o rynku motoryzacyjnym

Wynajem długoterminowy samochodów luksusowych – czy to się opłaca na długi okres? Jakie warunki musisz spełnić?

Newsletter

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zapisuję się

Wynajem długoterminowy samochodów luksusowych staje się w ostatnim czasie coraz popularniejszy. Dzięki tej formie finansowania możemy podróżować pojazdami z wyższej półki, płacąc mniej, niż w przypadku wyboru leasingu czy kredytu. Czy wynajem długoterminowy samochodów luksusowych jest opłacalny? Jakie warunki należy spełnić, by z niego skorzystać? Czy warto decydować się na wynajem długookresowy? Podpowiadamy!

Czym jest wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy samochodów luksusowych nie różni się od wynajmu standardowych aut osobowych, dostawczych, autobusów i ciężarówek. Tego typu usługa polega na udostępnieniu do użytkowania pojazdu o określonej wartości, w zamian za comiesięczną opłatę, ustaloną w podpisywanej przez Ciebie umowie. W przeciwieństwie do leasingu, w przypadku wynajmu długoterminowego bardzo często nie musisz przejmować się opłatą wstępną. Jeśli jednak taka występuje, jest ona zazwyczaj znacznie niższa.

Jakie plusy ma wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy ma także kilka innych plusów względem pozostałych form finansowania. Możesz liczyć m.in. na niższe raty w porównaniu z leasingiem czy kredytem, stałe koszty (bez względu na zmieniające się stopy procentowe), pełną obsługę pojazdu, obejmującą również serwis, czy nawet okresową wymianę ogumienia i pokrycie kosztu ubezpieczeń komunikacyjnych. Ponadto zabezpieczasz się przed zjawiskiem utraty wartości, które szczególnie widoczne jest w branży motoryzacyjnej. Wynajem luksusowych samochodów to także możliwość podróżowania pojazdami z najwyższej półki.

Jak podaje Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, bazując na badaniu przeprowadzonym przez Instytut IBRiS, zainteresowanie wynajmem długoterminowym deklaruje aż 23% badanych, którzy doceniają stałą wysokość rat i brak konieczności wpłaty własnej. Te aspekty szczególnie istotne są w czasach kryzysu gospodarczego.

Wynajem długoterminowy aut luksusowych – o czym należy wiedzieć?

Wynajem długoterminowy aut luksusowych jest wybierany przez osoby, które pragną jeździć najnowszymi, możliwie najbardziej luksusowymi pojazdami. Nie chcą przy tym inwestować swoich oszczędności na zakup pojazdu czy wykupywać go po okresie leasingu. Warto pamiętać, że tego typu wybór wiąże się z wyższymi kosztami w porównaniu z wynajmem pojazdów z niższych segmentów. Na rynku można jednak zaobserwować tendencję stałego obniżania rat za wynajem tego rodzaju pojazdów. Ponadto bardzo często okazuje się, że za kwotę leasingu auta średniej klasy możemy wynająć pojazd ze znacznie wyższej klasy, np. topowe modele Mercedesa, BMW czy Audi. Dzięki temu osoby, które nie mogą pozwolić sobie na zakup, leasing czy kredyt auta premium, zyskują możliwość poruszania się takim pojazdem na co dzień. Wynajem luksusowych aut jest opcją dla osób, które oczekują od samochodu „czegoś więcej”.

Auto premium na abonament – czy opłaca się na długi okres?

Czy wynajem aut premium opłaca się na długi okres? To zależy. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od Twoich oczekiwań i preferencji. Jeśli chcesz poruszać się pojazdem z wyższej półki, jednak nie przywiązujesz dużej wagi do tego, by był on Twoją własnością, wynajem luksusowych aut będzie najbardziej korzystnym rozwiązaniem. Za comiesięczną ratę, nierzadko wynoszącą mniej lub podobną do raty do leasingu pojazdów niższych segmentów, masz możliwość podróżowania modelami najwyższej klasy, gwarantującymi komfort na wysokim poziomie i ponadprzeciętne właściwości jezdne.

Zobacz listę szybkich aut, nie tylko segmentu premium, dostępnych w wynajmie długoterminowym na każdą kieszeń.

Wynajem długoterminowy aut luksusowych w Automarket to także doskonałe zabezpieczenie przed utratą wartości. Suma wszystkich rat, które trzeba zapłacić, jest znacznie niższa, niż pieniądze, jakie można stracić w wyniku tego zjawiska. Ponadto wynajem aut premium jest niezwykle wygodny – w racie masz wliczone koszty ubezpieczeń, serwisów okresowych, a nawet nierzadko wymiany opon. Jeśli jednak szukasz budżetowego środka lokomocji, wynajem luksusowych aut nie jest opcją dla Ciebie.

Wynajem aut premium – jakie warunki musisz spełnić?

Wynajem długoterminowy aut premium wiąże się z kilkoma warunkami, które należy spełnić, w momencie gdy będziesz chciał z niego skorzystać. Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że firma świadcząca wynajem może weryfikować Twoją zdolność do zawarcia takiego zobowiązania. Chociaż sam wynajem nie jest traktowany jako obciążenie kredytowe (nie wpływa na Twoją zdolność kredytową), podmiot wypożyczający musi zweryfikować, czy będziesz w stanie terminowo opłacać comiesięczne raty. Możesz także zostać poproszony o przedstawienie stosownej dokumentacji, potwierdzającej Twoje zarobki lub obroty firmy.

Jeśli chodzi o inne warunki, jakie należy spełnić przy chęci podpisania umowy najmu długoterminowego, możesz zostać poproszony o opłacenie kaucji zabezpieczającej. Jej kwota będzie uzależniona od wartości pojazdu. Ponadto niektóre firmy proponują umowy z opłatą wstępną, która obniża comiesięczne raty. Wszystkie szczegóły dotyczące opłat i kosztów związanych z wynajmem aut premium sprawdzisz na stronie oferty lub uzyskasz bezpośrednio od eksperta Automarket.

Wpis powstał: 29 sierpnia, 2023
  • Facebook