Zamknij
Zamknij

Newsletter

Logo

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zdobądź najważniejsze informacje o rynku motoryzacyjnym

Auto używane w leasingu – to się naprawdę opłaca

Newsletter

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zapisuję się

Leasing jest jedną z dostępnych na platformie Automarket.pl form finansowania aut używanych. Zebraliśmy dla Ciebie podstawowe informacje na ten temat. Poświęć nie więcej niż 10 minut na lekturę naszego tekstu i dowiedz się:

 • jak działa leasing,
 • jakie warunki musisz spełniać, żeby z niego skorzystać,
 • dlaczego opłaca się finansować w ten sposób używany samochód.

Zajrzyj do katalogu aut na Automarket.pl. Znajdziesz w nim setki samochodów, które możesz finansować w leasingu, wynajmie długoterminowym, pożyczką lub zapłacić za nie gotówką. O różnicach pomiędzy tymi metodami finansowania przeczytasz tutaj.

Leasing auta używanego – podstawowe informacje

Leasing nowego lub używanego auta nie różni się pod względem zasad finansowania. Jeżeli nie upierasz się przy samochodzie prosto z fabryki, zyskasz kilka istotnych korzyści.

Samochód spłacasz w miesięcznych ratach, a po zakończeniu kontraktu możesz je wykupić za określony procent wartości lub wymienić na nowszy model. Nowe auto jest oczywiście droższe od używanego, więc za te same pieniądze możesz:

 • jeździć nowym samochodem kompaktowym,
 • lub używanym wyższej klasy.

To dlatego, że używane auta znacząco tracą na wartości. Ich cena, w zależności od rocznika, bywa nawet o połowę niższa od nowych. Dzięki temu możesz bardzo elastycznie dopasować wysokość raty do swoich możliwości.

Nie obawiaj się słowa „używany”! Samochody na Automarket.pl pochodzą tylko z pewnych źródeł. Były regularnie serwisowane oraz przeszły drobiazgowy przegląd zanim ponownie trafiły do oferty. Masz oczywiście wgląd do kompletnej historii każdego z wystawionych u nas pojazdów.

Po zakupie otrzymasz też roczną gwarancję, opiekę serwisową i usługi dodatkowe, jak w przypadku nowego samochodu. Jednym słowem: auto używane w leasingu to pewny wybór. I opłacalny. Także ze względów podatkowych – jeśli prowadzisz biznes to miesięczne raty rozliczysz w kosztach prowadzonej działalności.

Jakie auta używane znajdziesz na Automarket.pl?

Na Automarket.pl znajdziesz setki używanych aut od sprawdzonych dostawców. Jeszcze raz dla utrwalenia – wszystkie samochody na naszej platformie:

 • mają udokumentowaną historię, a Ty masz do niej wgląd,
 • pochodzą z pewnych źródeł,
 • mają pełną gwarancją,

Zwróć uwagę, że nie brakuje w nim 2- czy 3-letnich aut z niskim przebiegiem. Każde z nich było regularnie serwisowane i naprawiane. Autem używanym możesz jeździć Ty lub Twoi pracownicy. Jeśli potrzebujesz kilku aut, docenisz niską ratę za samochód poleasingowy.

Niska rata leasingowa. Jak to zrobić?

Rachunek jest prosty: zamiast nowego samochodu klasy premium możesz mieć trzy lub nawet cztery auta miejskie.

Poznaj sposoby na jak najniższą ratę:

 • ustal wyższą wpłatę wstępną,
 • wybierz możliwie długi czas trwania umowy,
 • dokładnie oszacuj limit kilometrów zgodny z Twoimi potrzebami.

W praktyce za kilkaset złotych miesięcznie możesz jeździć dobrze wyposażonym, 2-letnim autem miejskim lub kompaktowym.

Usługi dodatkowe, jak w nowych autach

Wiesz już, że możesz wziąć auto używane w leasingu, jakie samochody znajdziesz w katalogu Automarket.pl i jak „walczyć” o możliwie niską ratę.

Przyjrzyjmy się teraz usługom dodatkowym. Oferowanie obsługi serwisowej dla samochodów używanych to wciąż rzadkość na polskim rynku. My oferujemy je w dwóch rodzajach pakietów: Basic i Comfort. Możemy to robić bo jesteśmy pewni stanu technicznego oferowanych samochodów.

Basic

Podstawowy pakiet oferowany z każdym samochodem

Pakiet podstawowy

Comfort

Rozszerzona opcja usług dodatkowych

Pakiet rozszerzony

Koordyncja likwidacji szkód
Koordyncja likwidacji szkód
Wsparcie kontaktu z ubezpieczycielem
W pakiecie
W pakiecie
Samochód zastępczy
Samochód zastępczy
Na czas naprawy auta
Poza pakietem
W pakiecie
Obsługa serwisowa
Obsługa serwisowa
W wybranym limicie kilometrów
Poza pakietem
W pakiecie
Opony
Opony
Zakup, serwis, wymiana, przechowywanie
Poza pakietem
W pakiecie
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie
OC + AC + NNW
Zapytaj doradcę
Zapytaj doradcę
Basic

Pakiet podstawowy

Koordyncja likwidacji szkód
Samochód zastępczy
Obsługa serwisowa
Opony
Ubezpieczenie
Comfort

Pakiet rozszerzony

Koordyncja likwidacji szkód
Samochód zastępczy
Obsługa serwisowa
Opony
Ubezpieczenie

Wybierz ten, którego potrzebujesz. Jak to zrobić? Oblicz, co ci się bardziej opłaca. Jeśli w ciągu roku przejedziesz poniżej kilkunastu tysięcy kilometrów i kupisz przedłużoną gwarancję, nie ryzykujesz dodatkowych wydatków oprócz wymiany oleju czy klocków hamulcowych. W takiej sytuacji wystarczy Ci pakiet Basic.

Gdy jeździsz ponad 30 tys. km rocznie, wymiana płynów i części eksploatacyjnych może cię sporo kosztować. Wydatki na utrzymanie auta w dobrej kondycji pewnie przekroczą wartość pakietu Comfort. W takiej sytuacji wybierz ten wariant. Z każdej z usług skorzystasz w prosty sposób. Dzwonisz Centrum Technicznego, a tam konsultant pokieruje Twoim zgłoszeniem. I nieważne, czy chcesz zmienić opony, zgłosić szkodę czy naprawić usterkę.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Automarket.pl?

Automarket.pl to nowa platforma sprzedaży samochodów uruchomiona przez Grupę PKO Banku Polskiego, największą instytucję finansową w kraju.

Co wyróżnia ofertę Automarket.pl na rynku aut używanych?

 1. Samochody niemal wszystkich marek i segmentów.
 2. Auta pochodzą od sprawdzonych i wiarygodnych partnerów.
 3. Cztery sposoby finansowania: leasing samochodu (konsumencki i dla firm), wynajem długoterminowy (auto na abonament), gotówka i pożyczka na auto.
 4. Wszystkie pojazdy są objęte minimum 12-miesięczną gwarancją.
 5. Masz 5 dni na rezygnację z umowy. Jeśli nie przejechałeś więcej niż 300km to w tym czasie możesz zwrócić auto bez kar finansowych.
Wpis powstał: 26 czerwca, 2020
 • Facebook