Temat: Leasing dla osoby prywatnej

Leasing dla osoby prywatnej staje się coraz popularniejszą formą finansowania samochodu. Dzieje się tak ze względu na rosnące koszty zakupu i utrzymania auta. Z naszego bloga dowiesz się, czy ten rodzaj finansowania jest dla Ciebie i jak ubiegać się o leasing, będąc osobą prywatną. Przedstawiamy również wady i zalety wyboru takiej formy użytkowania samochodu oraz omawiamy alternatywy dostępne na platformie Automarket.pl, będącej częścią Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego.

Dla kogo jest leasing dla osoby prywatnej?

Leasing samochodu dla osoby prywatnej jest rozwiązaniem skierowanym do indywidualnych klientów, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. Zasada działania tego finansowania jest jednak bardzo zbliżona do tego, jak funkcjonuje leasing dla firm. Konsument zawiera więc umowę, na podstawie której leasingodawca użycza leasingobiorcy pojazd w zamian za spłacanie rat leasingowych. Różnice pomiędzy leasingiem dla osób prywatnych a leasingiem dla przedsiębiorstw przedstawiliśmy na naszym blogu.

Wady i zalety leasingu samochodu dla osoby prywatnej

Nasz blog jest miejscem, z którego dowiesz się o wszystkich wadach i zaletach finansowania w postaci leasingu samochodu. Wyjaśniamy m.in., dlaczego nie zawsze warto być właścicielem użytkowanego samochodu. Omawiamy również największe zalety leasingu dla osoby prywatnej, takie jak:
  • proste formalności,
  • brak konieczności ponoszenia jednorazowo dużego wydatku,
  • możliwość korzystania ze specjalnych pakietów serwisowych,
  • brak konieczności wykupu auta i martwienia się o jego późniejszą sprzedaż.
Znacznie więcej informacji, dotyczących wad i zalet leasingu samochodu dla osoby prywatnej, udostępniliśmy na naszym na naszym blogu!

Alternatywne formy finansowania dla klientów indywidualnych

Klienci indywidualni zainteresowani leasingiem mogą natknąć się na alternatywę w postaci wynajmu długoterminowego auta, nazywanego również abonamentem. Jak informujemy na naszym blogu, jest to „dzierżawa samochodu na okres określony w umowie, zazwyczaj na 1–4 lata, w zamian za comiesięczną opłatę”. Zasada działania jest więc zbliżona, a główne różnice dotyczą kwestii technicznych związanych z parametrami umowy i odpowiedzialnością za serwis auta. Dowiedz się więcej z naszych artykułów i zdecyduj, czy lepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest leasing dla osoby prywatnej czy wynajem długoterminowy samochodu!

Przed Tobą wciąż 16 porad