Zamknij
Zamknij

Newsletter

Logo

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zdobądź najważniejsze informacje o rynku motoryzacyjnym

Sposób filtrowania pojazdów na platformie Automarket.pl

Strona główna

Po wejściu na stronę główną naszej platformy, w poszczególnych blokach wyświetlą Ci się wybrane przez nas oferty aut. Jeśli na banerze znajdującym się w górnej części strony masz podświetloną zakładkę „nowe” – wówczas zostaną zaprezentowane samochody nowe. Jeśli zmienisz ustawienie zakładki na „używane” –  zobaczysz propozycję aut mających od 1 roku do 7 lat.

 1. Rata pomiędzy 1 000 a 2 000 zł/msc

W tym miejscu pokażą się cztery oferty aut w wynajmie, które zostały wybrane przez nasz zespół w celu ich wypromowania. Samochody ułożone są od najniższej do najwyższej raty – mieszczące się w przedziale cenowym od 1000 do 2000 zł. Prezentowane w tym miejscu marki i modele nie powtarzają się.

Jeśli w górnej belce strony odhaczysz button „Na firmę” – wówczas pokażą się cztery oferty aut w leasingu.

 • Rata powyżej 2 000 zł/msc

W tym miejscu pokażą się cztery oferty aut w wynajmie, które zostały wybrane przez nasz zespół w celu ich wypromowania. Samochody ułożone są od najniższej do najwyższej raty – mieszczące się w przedziale cenowym powyżej 2000 zł. Prezentowane w tym miejscu marki i modele nie powtarzają się.

Jeśli w górnej belce strony odhaczysz button „Na firmę” – wówczas pokażą się cztery oferty aut w leasingu.

 • Jak sfinansować samochód – wynajem i leasing

W tym bloku, dla poszczególnych rodzajów finansowania (wynajmu długoterminowego i leasingu samochodu), ukażą się dwie oferty aut, które zostały wybrane przez nasz zespół w celu ich wypromowania. Samochody ułożone są od najniższej do najwyższej raty.

Filtrowanie aut

Oferty pojazdów dostępnych na platformie możesz sortować na dwa sposoby: korzystając z domyślnie ustawionych filtrów bądź wybierając własne parametry za pomocą list rozwijanych i suwaków oraz pól wymagających uzupełnienia.

Widok ofert domyślnych ustawiony jest według wymienionych w poniższych punktach kryteriów, nadanych przez osoby obsługujące platformę z poziomu administratora. Jeśli jesteś na platformie po raz pierwszy lub wyczyściłeś pliki cookies w Twojej przeglądarce, automatycznie pojawią Ci się oferty z zaznaczonym filtrem Popularne oraz w ustawieniu dla klientów indywidualnych, czyli prezentujące ceny brutto.  Pamiętaj, żeby odhaczyć button „Na firmę” jeśli interesują Cię raty samochodów w cenach netto.

Na naszej platformie możesz skorzystać z poniższych filtrów sortowania:  

 1. Popularne
 2. Najnowsze oferty
 3. Najniższy przebieg
 4. W promocji
 5. Najniższa rata
 6. Najwyższa rata
 7. Dodatkowe filtry zawężające wyszukiwanie

Samochody widoczne na stronie podzielone są za pośrednictwem filtrów głównych na dwa widoki: nowe i używane.

 1. Popularne

Wybierając ten filtr pokaże Ci się grupa samochodów, która została przez nas dedykowana do wypromowania. Z reguły będą to modele aut, których znajduje się  najwięcej na naszej platformie oraz  zostały objęte ofertą promocyjną.

 • Najnowsza oferta

Po wybraniu tego filtra, oferty aut przesortują się według daty ich opublikowania na platformie. Jako pierwsze widoczne będą samochody dodane na stronę w krótkim odstępie czasu, czyli stanowiące najnowsze oferty.

 • Najniższy przebieg

Sortowanie polega na ułożeniu ofert zaczynając od najmniejszego przebiegu pojazdu do największego. Jako pierwsze widoczne będą samochody z najniższym przebiegiem.

 • W promocji

Samochody na platformie podzielone są na dwie kategorie cenowe: pojazdy objęte promocją oraz pojazdy w ofercie standardowej. Po wybraniu filtra „W promocji”, oferty promocyjne zostaną zaprezentowane na początku listy, natomiast pozostałe oferty przesuną się na jej koniec. Kolejność wyświetlanych ofert uzależniona jest od numerów ID pojazdu, które nadawane są chronologicznie przez nasz system w momencie zamieszczania. Jako pierwsza pojawi się oferta z najniższym numerem ID pojazdu, zaszytym w jej linku.

 • Najniższa rata

Samochody dostępne w finansowaniu (leasingu lub wynajmie) możesz sortować według wysokości dostępnej raty. Po wybraniu filtra „Najniższa rata”, na początku listy pojawią się oferty z najniższą ratą w finansowaniu aktualnie wyświetlanym przez użytkownika, a kolejne będą rozłożone rosnąco. Auta posiadające zarówno pakiet usług Basic, jak i Comfort, domyślnie prezentują cenę z uwzględnieniem pakietu Comfort (pomimo, iż rata w opcji Basic jest niższa). Po wejściu na kartę wybranego pojazdu, możesz jednak dopasować wysokość raty za pośrednictwem kalkulatora – ustawiając: wysokość opłaty wstępnej, czas trwania umowy, limit km oraz wybierając pakiet usług, który najbardziej Ci odpowiada.

Po ustawieniu interesujących Cię parametrów oferty, w kalkulatorze wyświetli się wysokość miesięcznej raty. Jest to wartość, która zostanie zamieszczona w umowie potwierdzającej warunki finansowania.

 • Najwyższa rata

 Filtr „najwyższa rata” działa analogicznie do  filtra najniższa rata (opisanego w punkcie numer 5), z uwzględnieniem odwrotnego kierunku sortowania.

 • Dodatkowe filtry zawężające wyszukiwanie

Na naszej platformie możesz zastosować dodatkowe filtry, które ułatwiają Ci przeglądanie naszych ofert. Po lewej stronie serwisu dostępne są listy rozwijane, za pomocą których wybierzesz dowolną markę, model czy typ nadwozia. Znajdują się tam także pola do wpisania roku produkcji, czy przebiegu poszukiwanego auta. W górnej części strony znajdują się natomiast suwaki, za pomocą których ustawisz parametry cenowe interesujących Cię ofert oraz zaznaczysz okres trwania umowy (12-48 msc.). Z całej puli pojazdów, sortowaniu zostaną poddane tylko auta spełniające zaznaczone przez Ciebie kryteria.

 • Facebook