Zamknij
Zamknij

Newsletter

Logo

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zdobądź najważniejsze informacje o rynku motoryzacyjnym

Chińskie samochody w Polsce: Przegląd, analiza i perspektywy

Newsletter

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zapisuję się

W ostatnich latach chińskie samochody stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Dzieje się tak z kilku powodów, m.in. ze względu na ich atrakcyjne ceny, bogate wyposażenie i coraz wyższą jakość wykonania. Przyjrzyjmy się bliżej chińskiej ofercie aut w Polsce, analizując jego historię, obecny stan i prognozy na przyszłość. Jakie chińskie marki są obecne nad Wisłą? Którzy producenci aut z Państwa Środka postanowili rozwijać biznes w Polsce? Jakie są atuty tych pojazdów? Które samochody oferowane przez chińskie koncerny mogą liczyć na sukces w Polsce?

Historia chińskich samochodów w Polsce

Pierwsze chińskie samochody pojawiły się na polskim rynku na początku XXI wieku. Początkowo ich jakość i wyposażenie pozostawiały wiele do życzenia. Auta nie zdobyły serc polskich użytkowników, próżno też szukać zadbanych i wartych zainteresowania egzemplarzy na rynku wtórnym. Z biegiem lat producenci samochodów z tego kraju zaczęli inwestować w rozwój technologii, wzornictwo i jakość wykonania, co zaowocowało wprowadzeniem na rynek nowych, bardziej konkurencyjnych modeli.

Samochody z „Państwa Środka” nad Wisłą w 2024 roku

Na polskim rynku dostępnych jest wiele modeli chińskich samochodów, zarówno w segmencie aut miejskich, jak i kompaktowych oraz SUV-ów. Do najpopularniejszych marek i producentów należą BAIC, MG, Changan, Haval, Voyah, Maxus, Seres czy Geely. Samochody te charakteryzują się obecnie atrakcyjnym wyglądem, bogatym wyposażeniem i konkurencyjnymi cenami w porównaniu do europejskich i japońskich marek.

Przyszłość chińskich aut w Polsce

Perspektywy dla chińskich samochodów w Polsce są bardzo obiecujące. Wprowadzenie nowych marek i modeli oraz rosnąca popularność samochodów elektrycznych z Chin, może prowadzić do dalszego wzrostu ich udziału w polskim rynku.

BYD wkracza na polski rynek

Szczególnie interesującym wydarzeniem na polskim rynku motoryzacyjnym jest wejście marki BYD. Jest to jeden z największych producentów samochodów elektrycznych na świecie, a także producent aut spalinowych. W 2023 roku firma ogłosiła plany rozpoczęcia sprzedaży aut osobowych w Polsce. Pierwsze modele BYD mają trafić do polskich salonów już w czerwcu 2024 roku. BYD to chiński koncern założony w 1995 roku, która zbudowała swoją potęgę na baterii – dosłownie i w przenośni! Początkowo BYD zajmował się się produkcją baterii. Następnie firma poszła o krok dalej, tworząc auta elektryczne, autobusy i magazyny energii. Skrót „Build Your Dreams” – buduj swoje marzenia, co idealnie odzwierciedla ich drogę do sukcesu. Już w 2008 roku BYD wyprzedził konkurencję, stając się pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek hybrydy typu plug-in (PHEV).

Dziś BYD to jeden z największych producentów aut elektrycznych (BEV) i hybryd typu plug-in na świecie, mając na swoim koncie ponad 28 tys. patentów. Koncern produkuje kluczowe elementy aut elektrycznych, takie jak baterie, silniki i układy elektroniczne. Dzięki temu firma ma pełną kontrolę nad jakością i może tworzyć coraz lepsze rozwiązania. Do ich przełomowych technologii należą m.in. Blade Battery, e-Platform 3.0 i Cell to Body.

Nowe modele BYD w Polsce

Marka BYD może wprowadzić na polski rynek takie modele aut jak BYD Dolphin, BYD Seal i BYD Seal. Być może w przyszłości kierowcy nad Wisłą doczekają się także m.in. Atto3. Wszystkie modele BYD są bogato wyposażone i będą oferowane w konkurencyjnych cenach. BYD planuje sprzedawać nie tylko samochody w pełni elektryczne, ale w przyszłości również hybrydy typu plug-in. Dla kupujących dostępne będą także samochody dostawcze, jak m.in. BYD ETP3.

MG: Brytyjski styl z azjatyckim kapitałem

Marka MG, znana z brytyjskiej tradycji motoryzacyjnej, od 2005 roku należy do chińskiego koncernu SAIC. W Polsce dostępne są modele MG ZS, MG HS oraz MG4. Auta te cieszą się coraz większą estymą wśród kierowców w naszym kraju, są dostępne w ciągłej sprzedaży.

Samochody marki MG Motor oferują szeroki wachlarz dostępnych technologii i opcji wyposażenia, które wpływają na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Wśród nich warto wymienić:

  • systemy wspomagania jazdy – takie jak asystent parkowania, kontrola trakcji czy system monitorowania martwego pola;
  • nowoczesne systemy multimedialne z ekranami dotykowymi, nawigacją GPS i łącznością z telefonem komórkowym;
  • elektryczne i hybrydowe napędy, które pozwalają na oszczędność paliwa i redukcję emisji spalin.

Samochody z logo MG to brytyjska klasyka, która zyskał nowe życie dzięki chińskiemu inwestorowi. Marka, znana również jako Morris Garages, została założona w Wielkiej Brytanii w 1924 roku i przez lata zdobyła uznanie na całym świecie. Obecnie należy do chińskiego koncernu SAIC Motor, który kontynuuje tradycje brytyjskiej motoryzacji, jednocześnie wprowadzając nowoczesne technologie i modele do oferty. Przeczytaj artykuł pt.: Samochody marki MG: brytyjska klasyka z chińskim rodowodem i poszerz swoją wiedzę na temat azjatyckiej motoryzacji.

Samochody chińskiej marki MG dostępne w Automarket.pl

Automarket.pl oferuje samochody marki MG w interesującym finansowaniu. Zarówno leasing, jak i najem długoterminowy dostępne są dla osób prywatnych, jak i firm.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić samochód marki MG, mamy dobrą wiadomość: w Polsce działa kilku autoryzowanych dealerów tej marki, którzy oferują zarówno nowe, jak i używane samochody. Dealerzy MG są zlokalizowani w większych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Gdańsk, co ułatwia dostęp do oferty marki dla potencjalnych klientów.

W ofercie dealerów marki samochodów MG znajdziemy nie tylko szeroki wybór modeli, ale także możliwość skorzystania z atrakcyjnych promocji oraz finansowania zakupu. Sprzedawcy oferują także profesjonalne doradztwo oraz serwis, istotny z punktu widzenia utrzymania samochodu w nienagannym stanie technicznym. Ze względu na rosnącą popularność marki na polskim rynku, należy spodziewać się, że już wkrótce pojawią się kolejne profesjonalne punkty zajmujące się sprzedażą i serwisem tych aut.

Dlaczego warto rozważyć zakup chińskiego samochodu?

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć zakup samochodu pochodzącego z Chin. To samochody oferują atrakcyjne ceny, które często są niższe niż konkurencyjne modele europejskich i japońskich marek. Chińskie samochody są bogato wyposażone w nowoczesne technologie i systemy bezpieczeństwa. Producenci samochodów stale inwestują w rozwój i poprawę jakości swoich produktów. Nie bez znaczenia jest także rozbudowa sieci dealerskich i serwisowych na terenie Polski.

Producenci z Chin wielokrotnie podkreślają, że części do samochodów nie zabraknie, a sieci serwisów i warsztatów są sukcesywnie powiększane o kolejne punkty na terenie całego kraju. Chińskie samochody stają się coraz bardziej interesującą alternatywą dla europejskich i japońskich marek. Oferują one atrakcyjne ceny, bogate wyposażenie i coraz wyższą jakość wykonania. Wraz z wejściem na polski rynek takich marek jak m.in. BYD i MG, można spodziewać się dalszego wzrostu popularności chińskich aut w Polsce.

oferta automarketu

Samochody w atrakcyjnym finansowaniu

Nowe i używane auta w leasingu, wynajmie długoterminowym lub zakupie za gotówkę dla firm i osób prywatnych

Wpis powstał: 27 maja, 2024
  • Facebook