Zamknij
Zamknij

Newsletter

Logo

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zdobądź najważniejsze informacje o rynku motoryzacyjnym

Marka Omoda w Polsce. Nowy gracz na rynku samochodowym

Newsletter

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zapisuję się

Marka Omoda, chińska marka samochodów należący do koncernu Chery, przygotowuje się do debiutu na polskim rynku motoryzacyjnym. Jest on planowany jest na czerwiec 2024 roku. Wprowadzenie tej marki do Polski oznacza zwiększenie konkurencji w segmencie samochodów osobowych. Marka oferuje nowoczesne, przystępne cenowo samochody, które mają szansę szybko zdobyć uznanie polskich konsumentów.

Dostępne modele azjatyckiego producenta

Omoda 5

Omoda 5 to jeden z najbardziej popularnych modeli marki. Wyróżnia się komfortowym zawieszeniem, bogatym wyposażeniem oraz różnorodnymi wariantami silnikowymi, które zaspokajają potrzeby różnych kierowców. Wnętrze tego samochodu jest przestronne i nowoczesne, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla rodzin i młodych profesjonalistów. Samochód oferuje między innymi zaawansowany system multimedialny, automatyczną klimatyzację oraz asystenta parkowania, co podnosi komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Wnętrze modelu Omoda 5

Omoda E5 – elektryczna przyszłość

Model E5 to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne pojazdy i wymogi stawiane przez Unię Europejską. Zasięg wynoszący około 300 km na jednym ładowaniu sprawia, że jest to opcja zarówno na krótkie, trasy, jak i na dłuższe podróże. Wysoka jakość wykonania i konkurencyjna cena czynią model E5 silnym „zawodnikiem” na rynku pojazdów elektrycznych. Wyposażenie obejmuje nowoczesne systemy bezpieczeństwa, takie jak system monitorowania martwego pola, adaptacyjny tempomat oraz zaawansowane systemy wspomagania kierowcy.

Wpływ marki Omoda polski rynek motoryzacyjny

Niewątpliwie, wprowadzenie modeli takich jak Omoda 5 i Omoda E5 przyczyni się do zwiększenia zainteresowania chińskimi pojazdami. Konsumenci mogą docenić przede wszystkim korzystny stosunek jakości do ceny oraz bogate wyposażenie oferowane przez producenta z Azji. Polska ma odgrywać ważną rolę w planach ekspansji marki z „Państwa Środka” na rynki europejskie. Nad Wisłą zostanie utworzona sieć dealerska, która początkowo objąć ma 25 salonów. W kolejnym roku ma się rozszerzyć do czterdziestu punktów sprzedaży. Dodatkowo, koncern planuje uruchomienie magazynu części zamiennych, co ma wpłynąć na jakość obsługi posprzedażowej i przyspieszyć dostawy.

Auta z Chin stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Dzieje się tak z kilku powodów, m.in. ze względu na ich atrakcyjne ceny, wyposażenie i coraz wyższą jakość wykonania. Przeczytaj nasz artykuł pt.: „Chińskie samochody w Polsce: Przegląd, analiza i perspektywy” i poszerz swoją wiedzę.

Wzrost konkurencji

Ekspansja Omoda może wpłynąć na postrzeganie chińskich samochodów w Polsce. Dzięki solidnej jakości i przystępnym cenom, może wpłynąć na zmianę stereotypów i przyczyniać się do wzrostu zainteresowania chińską motoryzacją.

Omoda 5

Koncern Chery – siła napędowa stojąca za Omoda

Chery Automobile Co., Ltd, założony w 1997 roku, jest jednym z największych chińskich producentów samochodów. Koncern zyskał międzynarodową renomę dzięki innowacyjności i wysokiej jakości swoich produktów. Chery posiada szeroką gamę modeli, które są eksportowane do ponad 80 krajów na całym świecie. Dzięki inwestycjom w badania i rozwój, Chery stał się liderem w dziedzinie technologii motoryzacyjnych, w tym w segmencie aut elektrycznych i hybrydowych.

Omoda, jako część koncernu Chery (który posiada w swoim portfolio także m.in. markę JAECOO), korzysta z zasobów i technologii macierzystej firmy.

Chińskie samochody na Automarket.pl

Jeśli interesują Cię chińskie samochody, warto zwrócić uwagę na markę MG, która jest dostępna na platformie Automarket.pl. Marka MG oferuje nowoczesne i atrakcyjne cenowo modele, które zdobywają uznanie na polskim rynku. Automarket.pl proponuje kupującym dopasowane do potrzeb finansowanieleasing dla firm i klientów indywidualnych oraz wynajem długoterminowy, co czyni zakup chińskich samochodów jeszcze bardziej przystępnym i wygodnym.

Samochody z logo MG to brytyjska klasyka, która zyskał nowe życie dzięki chińskiemu inwestorowi. Marka, znana również jako Morris Garages, została założona w Wielkiej Brytanii w 1924 roku. Obecnie należy do chińskiego koncernu SAIC Motor, który kontynuuje tradycje brytyjskiej motoryzacji, jednocześnie wprowadzając nowe technologie i modele do oferty. Przeczytaj artykuł pt.: Samochody marki MG: brytyjska klasyka z chińskim rodowodem i dowiedz się więcej.

Ekspansja nad Wisłą

Marka Omoda przygotowuje się do debiutu na polskim rynku, oferując nowoczesne i atrakcyjne cenowo samochody. Dzięki wsparciu i know-how koncernu Chery, może oferować produkty o wysokiej jakości i zaawansowanych technologiach. Ekspansja marki może dodatkowo wpłynąć na postrzeganie chińskich samochodów w Polsce oraz przyczynić się do zwiększenia konkurencji na rynku motoryzacyjnym.

oferta automarketu

Samochody w atrakcyjnym finansowaniu

Nowe i używane auta w leasingu, wynajmie długoterminowym lub zakupie za gotówkę dla firm i osób prywatnych

Wpis powstał: 31 maja, 2024
  • Facebook