Zamknij
Zamknij

Newsletter

Logo

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zdobądź najważniejsze informacje o rynku motoryzacyjnym

Leasing PKO BP – dlaczego warto skorzystać z oferty Automarketu?

Samochód osobowy jest najczęściej leasingowanym środkiem trwałym w Polsce. Oferta leasingowa jest skierowana zarówno do przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych, obejmuje auta nowe oraz używane. Na platformie Automarket.pl znajdziesz szeroką ofertę samochodów osobowych i dostawczych. Leasing możesz dopasować do swoich potrzeb, samodzielnie określając wysokość opłaty wstępnej, czas trwania umowy, czyli ilość rat, limit kilometrów oraz rodzaj pakietu serwisowego.

Leasing PKO – na czym polega?

Leasing samochodowy to jedna z popularniejszych opcji finansowania zakupu aut przez firmy oraz osoby fizyczne (stanowi alternatywę dla kredytu). Leasingobiorca może korzystać z pojazdu, który jest dzierżawiony przez określony w umowie czas (zazwyczaj od 2 do 5 lat), w zamian za określoną kwotę płaconą w comiesięcznych ratach. Najczęściej leasing wiąże się z koniecznością dokonania wpłaty własnej, choć nie zawsze jest to konieczne – tzw. opłata wstępna może wynosić od 0 do 30% wartości pojazdu. Po zakończeniu trwania umowy, samochód można wykupić na własność.

Umowy leasingu konsumenckiego zapewniają leasingobiorcom przejrzystość wydatków, w tym przewidywalne koszty eksploatacji. Co za tym idzie większą opłacalność względem finansowania samochodu za pomocą kredytu. Dużą zaletą leasingu są niskie koszty początkowe i minimalne zaangażowanie środków własnych. Wybór tego finansowania to także uproszczone procedury, krótki czas oczekiwania na decyzję oraz brak wpływu za zdolność kredytową. Kolejnym plusem jest szeroka oferta pojazdów zarówno osobowych, jak i dostawczych. Leasingobiorca może zatem dostosować ofertę do swoich indywidualnych potrzeb.

Na platformie Automarket.pl znajdziesz samochody nowe i używane. Jednym z możliwych sposobów ich finansowania jest właśnie leasing PKO (mogą z niego skorzystać klienci indywidualni oraz firmy). Co ważne, leasing na Automarkecie nie wiąże się z koniecznością wykupu auta – samochód można zwrócić i podpisać kolejną umowę. Wysokość miesięcznych rat można dostosować do swoich możliwości, wybierając optymalne dla siebie: okres umowy, limit kilometrów, pakiet usług dodatkowych oraz wysokość opłaty wstępnej.

Samochody poleasingowe PKO

Samochody poleasingowe są pojazdami używanymi, które wcześniej były objęte umową leasingową. Czym charakteryzują się takie auta dostępne na platformie Automarket.pl?

 • Każdy samochód poleasingowy ma udokumentowaną historię napraw i przeglądów w autoryzowanych stacjach obsługi (ASO).
 • Pojazdy mają maksymalnie kilka lat (najczęściej 3 lub 4).
 • Po zakończeniu leasingu stan techniczny auta zostaje skrupulatnie sprawdzany. W razie potrzeby usuwane są wszystkie usterki.
 • Auta poleasingowe są objęte gwarancją producenta lub polisą ubezpieczeniową pokrywającą koszty naprawy.

W przypadku aut używanych (poleasingowych), masz aż 5 dni i 300 kilometrów na rezygnację z transakcji, bez dodatkowych kosztów. Wszystkie formalności związane z zawarciem umowy możesz załatwić online, bez wychodzenia z domu. Auto jest dostarczane prosto pod Twój dom w usłudze door-to-door.

Automarket – pakiety leasingu samochodowego

Wybierając samochód używany, możesz korzystać z usług dodatkowych (tak jak przy leasingu nowych pojazdów). Dostępne są dwa pakiety serwisowe – możesz wybrać opcję podstawową lub rozszerzoną:

 • pakiet Basic – obejmuje koordynację likwidacji szkód, czyli wsparcie w przejściu przez wszystkie procedury podejmowane przez ubezpieczyciela: od zgłoszenia szkody, przez naprawę, aż po ponowne przekazanie auta,
 • pakiet Comfort – tak samo jak pakiet Basic zawiera koordynację likwidacji szkód, a także samochód zastępczy, obsługę serwisową oraz zakup, serwis, wymianę i przechowywanie opon.

Jakie warunki należy spełnić, aby wziąć pojazd w leasing? Trzeba być osobą pełnoletnią i posiadać zdolność kredytową (leasingodawca m.in. sprawdza historię kredytową w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej, oraz obecność w bazie dłużników). Konieczne jest również posiadanie stałego dochodu. Dokumenty, które należy przedstawić, aby skorzystać z leasingu jako firma, to:

 • wniosek leasingowy,
 • wpis do ewidencji działalności gospodarczej,
 • umowa spółki (w przypadku spółki cywilnej), zarejestrowana w US wraz z aneksami,
 • zaświadczenie o numerze REGON i NIP.

Klienci indywidualni muszą natomiast przygotować:

 • wniosek leasingowy,
 • dowód osobisty,
 • zaświadczenie o zatrudnieniu,
 • zaświadczenie o wysokości osiąganych dochodów.

oferta automarketu

Samochody w leasingu

Sprawdź nowe i używane auta w leasingu dla firm i osób prywatnych

Wpis powstał: 3 lutego, 2023
 • Facebook