Zamknij
Zamknij

Newsletter

Logo

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zdobądź najważniejsze informacje o rynku motoryzacyjnym

Pożyczka leasingowa – rozwiązanie przygotowane dla firm

Kredyt bankowy nie musi być jedyną opcją finansowania zakupu samochodu na własność. Istnieje alternatywa, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy – to pożyczka leasingowa. Stanowi pewnego rodzaju kompromis pomiędzy kredytem a klasycznym leasingiem na auto. Czym dokładnie jest leasingowa pożyczka na samochód? Kto może ją uzyskać i w jaki sposób można o nią zawnioskować? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Pożyczka leasingowa a kredyt bankowy na samochód – różnice i podobieństwa

Pożyczka leasingowa jest formą finansowania, która pod wieloma względami przypomina kredyt bankowy. Między tymi dwoma produktami istnieje jednak jedna bardzo duża różnica – pożyczki leasingowej nie udziela bank, a firma leasingowa. Ma to przełożenie na fakt, że proces weryfikacji wniosku o pożyczkę leasingową przebiega dużo sprawniej, niż w przypadku kredytu bankowego. Procedury dotyczące oceny wniosków są bardzo zbliżone do tych funkcjonujących przy klasycznym leasingu, a zatem są mniej skomplikowane od bankowych. W przypadku pożyczki leasingowej nie potrzeba wielu dokumentów, a ocena zdolności kredytowej jest pod wieloma względami mniej restrykcyjna niż przy ocenie banku. Największe podobieństwo do kredytu bankowego dotyczy kwestii własności auta. Wybierając pożyczkę leasingową dla firm również możesz stać się właścicielem pojazdu.

Druga istotna różnica między kredytem bankowym a pożyczką leasingową dotyczy celu przeznaczenia pożyczki. W przeciwieństwie do kredytu, pożyczka leasingowa może finansować wyłącznie środki trwałe, zazwyczaj na zakup samochodu. Co więcej, umowa pożyczki leasingowej jest zawierana od razu przy zakupie auta, dzięki czemu oszczędzasz czas, którego nie musisz poświęcać na dokonanie licznych formalności.

Dla kogo przeznaczona jest leasingowa pożyczka na samochód?

Kwestia tego, kto może zawrzeć pożyczkę leasingową na samochód, to kolejna istotna różnica między tym produktem finansowym a kredytem. Pożyczka leasingowa jest bowiem skierowana wyłącznie do firm – osoby prywatne nie mają możliwości skorzystania z tego finansowania, w odróżnieniu od kredytu bankowego. Co więcej, przedsiębiorcy niebędący płatnikiem podatku VAT powinni mieć na uwadze, że do rat pożyczki leasingowej nie jest doliczany VAT.

Zdarza się, że firmy finansowe odmawiają wypłaty pożyczki leasingowej przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność gospodarczą krócej niż 3 miesiące. W przypadku oferty od Automarket.pl nie ma takiego ograniczenia – możesz śmiało składać wniosek, nawet jeśli Twoja firma działa pół miesiąca, miesiąc lub dwa.

Nie ulega wątpliwości, że pożyczka leasingowa na samochód jest dla właścicieli firm bardzo wygodnym rozwiązaniem. Na decyzję czeka się zdecydowanie krócej, niż w przypadku kredytu a ilość formalności jest ograniczona do minimum. Na Automarket.pl wydajemy decyzję o przyznaniu pożyczki leasingowej w ciągu zaledwie 24. godzin od momentu wpłynięcia wniosku o jej udzielenie. Co więcej, przedmiot pożyczki jest środkiem trwałym, który podlega amortyzacji; VAT jest odliczany jednorazowo, a więc można zamortyzować pojazd. Dodatkową zaletą jest fakt, że odsetki od pożyczki leasingowej wlicza się w koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Jak uzyskać pożyczkę leasingową na platformie Automarket.pl?

Wnioskowanie o pożyczkę leasingową na platformie Automarket.pl jest bardzo proste i zajmuje dosłownie kilka minut – możesz więc skupić się na wyborze odpowiedniego auta. Wystarczy, że przejdziesz do oferty aut dostępnych z pożyczką leasingową. W kolejnym kroku wybierasz interesujący Cię pojazd i określasz, jaką wysokość opłaty wstępnej (tak zwanego wkładu własnego) chcesz przeznaczyć na zakup auta. Pamiętaj, że ma ona wpływ na wysokość rat; im większy będzie Twój wkład własny, tym mniejsze okaże się zobowiązanie miesięczne. Następnie wybierz interesujący Cię czas spłaty – pożyczkę leasingową możesz rozłożyć na okres od 24. do nawet 96. miesięcy.

Na koniec umawiasz się na kontakt ze strony doradcy Automarket.pl. W tym celu klikasz przycisk Kontakt z doradcą i zostawiasz swoje dane kontaktowe, a my oddzwaniamy do Ciebie w ciągu maksymalnie 24. godzin. W trakcie rozmowy zostaną ustalone wszystkie szczegóły oferty – pożyczkę leasingową dopasowujemy do potrzeb każdego klienta w sposób indywidualny. Po przygotowaniu oferty, pozostanie już tylko podpisanie umowy i wpłacenie ustalonej opłaty wstępnej, po czym. Auto jest gotowe do odbioru!

Pożyczka leasingowa od Automarket.pl to zatem szybki i łatwy sposób na zapewnienie pojazdu do firmy z wygodnym finansowaniem. Sprawdź, jakie samochody mamy w ofercie pożyczki leasingowej!

Tagi:
Wpis powstał: 8 lutego, 2023
  • Facebook