Zamknij
Zamknij

Newsletter

Logo

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zdobądź najważniejsze informacje o rynku motoryzacyjnym

Jak bezpiecznie kupić używane auto?

W jaki sposób rozpoczynasz poszukiwania używanego auta? Twój „pakiet na start” zawiera pewnie:

 • Przeglądanie portali ogłoszeniowych,
 • Zbieranie opinii wśród rodziny i przyjaciół,
 • Przeglądanie ofert handlarzy sprowadzających auta z zagranicy,
 • Wizyty w pobliskich komisach.

Te pomysły nie są złe. Ale czy masz pewność, że dzięki nim znajdziesz faktycznie dobre auto, a sprzedawca okaże się wiarygodny? Jeśli myślisz: „trudno, zakup używanego samochodu zawsze jest choć trochę ryzykowny”, nie masz racji! Nasz poradnik ochroni Cię przed nieuczciwymi handlarzami. Dowiesz się z niego, gdzie szukać sprawdzonych aut z drugiej ręki i na jakie auta używane warto stawiać.

Kup auto z gwarancją (uważaj na „haczyki”)

Wśród ogłoszeń w internecie natkniesz się na samochody, które komisy czy handlarze sprzedają z gwarancją. Samo hasło „gwarancja na samochód” niewiele oznacza i czasem zawiera kilka pułapek.

Nie płać, a na pewno nie przepłacaj za gwarancję . Wszystko zależy od wyceny auta. Ale nie zdziw się, jeśli sprzedawca zaoferuje Ci np. 3-miesięczną ochronę za 500 zł. Roczna gwarancja za 1000 zł lub więcej? To w zasadzie rynkowy standard. Unikaj takich ofert.

Unikaj gwarancji z niskim limitem. Zwracaj uwagę na maksymalne koszty napraw gwarancyjnych. Nieraz są zbyt niskie, aby pokryć wydatki w warsztacie, a różnicę dopłacasz Ty.

Gwarancja ma dawać Ci pewność. Jeśli czujesz, że sprzedawca nie gra w tym temacie fair – zastanów się, czy chcesz kupić od niego auto.

Jak podchodzimy do gwarancji w Automarket.pl

W Automarket.pl sprzedajemy wyłącznie w pełni sprawdzone samochody, dlatego chętnie obejmujemy je gwarancją. Co charakteryzuje ofertę gwarancyjną w Automarket.pl?

 • Obejmujemy gwarancją każde sprzedane auto,
 • Jest zawarta w cenie samochodu,
 • Minimalny okres gwarancji wynosi 12 miesięcy,
 • Jeśli w czasie gwarancji postanowisz zmienić auto, ochronę możesz przenieść na kolejnego właściciela,

To wszystko oznacza, że jeśli w okresie gwarancji coś stanie się z Twoim autem, śpisz spokojnie i nie martwisz się wydatkami na naprawy. Więcej informacji o tym gdzie warto kupować używane aut przeczytasz TUTAJ.

Gdzie szukać sprawdzonych aut z udokumentowaną historią napraw i przeglądów?

Na portalach ogłoszeniowych najwięcej jest aut importowanych. To najczęściej samochody kupione w jednym z zagranicznych komisów i przywiezione do Polski na sprzedaż. Średnia wieku tych pojazdów zazwyczaj wynosi blisko 12 lat. Trzeba być szczególnie ostrożnym, by nie trafić na nieuczciwego sprzedawcę, który sprowadza auta „jak leci”, bez ich dokładnej weryfikacji.
Auto możesz też znaleźć w ogłoszeniu prywatnym i kupić je od pierwszego właściciela pojazdu. Często otrzymasz od niego pełną historią serwisową i ubezpieczeniową pojazdu. Takich ogłoszeń jest jednak niewiele i bardzo szybką znikają.

Alternatywą mogą być samochody, które od początku były kupione i serwisowane w pewnych salonach. Używane samochody, które znajdziesz na Automarkecie to zwykle 3-4 letnie pojazdy, w których przestrzegano obowiązkowych przeglądów i były regularnie serwisowane. Zalety aut na Automarkecie:

 • pochodzą z pewnych salonów,
 • mają udokumentowaną historię napraw i przeglądów,
 • mają prawdziwy i udokumentowany przebieg.

Do wyboru masz kilkaset samochodów różnych marek i segmentów. Każdy samochód na Automarket.pl przeszedł bardzo dokładną kontrolę stanu technicznego i zużycia poszczególnych elementów. Drobiazgowa weryfikacja obejmuje aż 75 punktów. To Twoja pewność, że auto które kupujesz nie „rozkraczy się” zanim zdążysz się nim nacieszyć.

A to nie wszystko! Kupując auto na Automarket.pl możesz je zwrócić w ciągu pięciu dni od dnia zakupu (o ile nie przejechałeś więcej niż 300 km). Bez podania przyczyny i konsekwencji finansowych. To jedyne takie rozwiązanie na polskim rynku sprzedaży samochodów używanych.

Co jeszcze wyróżnia Automarket.pl na rynku aut używanych?

Automarket.pl to nowa platforma sprzedaży samochodów uruchomiona przez PKO Bank Polski, największą instytucję finansową w kraju. Na Automarket.pl możesz wybierać spośród 4 form finansowania:

Cały proces zakupu lub wynajmu możesz załatwić online, a wybrany przez Ciebie samochód podstawimy pod Twój dom.

Tagi:
Wpis powstał: 8 lipca, 2020
 • Facebook