Zamknij
Zamknij

Newsletter

Logo

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zdobądź najważniejsze informacje o rynku motoryzacyjnym

Nowe auto jak z salonu, ale przez Internet

Marzysz o samochodzie prosto z salonu? Takie auto świetnie wygląda i daje szereg niezaprzeczalnych korzyści. Ale jest też druga strona medalu: wysoka cena, czas oczekiwania czy duży spadek wartości auta już w chwili opuszczania salonu. Musisz wiedzieć, że takie same auto kupisz online – taniej i od ręki! Nasz poradnik dostarczy Ci niezbędnej wiedzy o korzyściach zakupu nowego samochodu przez internet.

Czy warto kupić nowy samochód w e-salonie?

Jeśli chcesz mieć nowy samochód nie musisz kupować go w autoryzowanym salonie. Platformy internetowe, takie jak Automarket.pl, również oferują nowe auta i korzystną formę ich finansowania — leasing, wynajem długoterminowy oraz pożyczkę. A do wyboru są samochody niemal wszystkich marek i segmentów!

Pozyskanie nowego auta z e-salonu jest wygodniejsze, niż kupno w salonie stacjonarnym. Przede wszystkim nie czekasz na samochód i szybko załatwiasz formalności. Przeczytaj, co jeszcze cechuje ta forma zakupu.

Dostępność od ręki

Samochody są gotowe do jazdy! Wszystkie nowe auta w ofercie pochodzą od kluczowych dealerów, także z wyprzedaży rocznika. Ich stan jest idealny. Możesz odwiedzić dowolny punkt, porozmawiać z Doradcą o wybranym aucie i wyjechać nim do domu. Jeśli nie masz ochoty lub czasu na oglądanie pojazdu, nic straconego. Wystarczy, że skorzystasz z profesjonalnego doradztwa podczas rozmowy telefonicznej. O nic więcej nie musisz się już martwić.

Proces jest prosty i szybki, a formalności sprowadzone do minimum. Wystarczy, że zamówisz wybrany model… oczywiście przez internet, wygodnie bez wychodzenia z domu. Co więcej, na Twoje życzenie pracownicy Automarket.pl podstawią auto we wskazane miejsce.

Gwarancja producenta

W nowym aucie nic nie powinno się psuć, ale jeśli już coś takiego się wydarzy, zazwyczaj są to drobne usterki. W okresie gwarancyjnym naprawa jest bezpłatna. Wszystkie samochody w Automarkecie objęte są gwarancją producenta.

Pakiet ubezpieczeń w cenie zakupu

W przypadku wynajmu samochodu, ubezpieczenie (AC+OC+NNW) wliczone jest w cenę comiesięcznej raty, zarówno w pakiecie podstawowym Basic, jak i rozszerzonym Comfort.

Przy wyborze auta w formie leasingu, istnieje możliwość dołączenia ubezpieczenia do raty, jednak nie jest to konieczne. Zazwyczaj takie rozwiązanie gwarantuje korzystniejsze warunki, niż w przypadku samodzielnego zakupu. Jeśli jesteś początkującym kierowcą z „zerową” historią ubezpieczeniową lub po prostu krótką, z pewnością taka opcja będzie stanowiła dodatkowe ułatwienie.  

Doskonały stan techniczny

Auta dostępne na Automarket.pl pochodzą z wyprzedaży roczników.

Nowe auto to poczucie bezpieczeństwa oraz komfort z jazdy. Masz pewność, że wszystkie części i systemy samochodu są sprawne.

Niższa cena

Samochody są tańsze niż w autoryzowanym salonie, gdyż pochodzą z wyprzedaży wcześniejszego rocznika (2020 r.). Dodatkowo firmy posiadające platformy mają znacznie lepsze możliwości w negocjowaniu cen i rabatów, niż indywidualne jednostki.

Różne formy finansowania

Jeśli kupujesz auto w e-salonie masz do wyboru kilka rodzajów finansowania:

Wybierasz formę, która pasuje Ci najbardziej.

Obecnie wśród przedsiębiorców, ale także osób fizycznych, chętnie wybierany jest jest leasing. W Automarkecie umowę leasingową podpisujesz na wybrany okres w zależności od potrzeb. Po upływie tego czasu możesz wykupić auto lub wymienić je na nowe.

Wynajem długoterminowy to usługa ciesząca się coraz większą popularnością. Z pewnością jest to związane z licznymi korzyściami, które to rozwiązanie gwarantuje m.in.: brak konieczności późniejszej sprzedaży auta, pełna opieka serwisowa i techniczna, regularne przeglądy, wymiana i przechowywanie opon, czy możliwość wymiany samochodu co 2-3 lata. W przypadku wynajmu długoterminowego najkrótszy okres wynajmu to rok. Wystarczająco długo, aby poznać wszystkie atuty korzystania z nowego samochodu.

Porównanie zakupu nowego auta w salonie i przez Internet

Kupno samochodu przez internet jest przede wszystkim wygodne. W czasie pandemii jest też zdecydowanie bezpieczniejsze. Ale to nie wszystkie zalety tej formy zakupu. Poniżej zestawiliśmy najważniejsze elementy nabywania nowego samochodu online i u dealera.

AUTO PRZEZ INTERNETAUTO OD DEALERA
Możliwość zakupu auta w preferencyjnych cenach.Negocjacje ceny pozostają po stronie kupującego.
Jeśli wynajmujesz lub bierzesz auto w leasing należy ono do firmy leasingowej, więc nie przejmujesz się utratą jego wartości. Nie przejmujesz się koniecznością późniejszej odsprzedaży samochodu.  Przy zakupie auta na własność, utrata jego wartości następuje już w momencie wyjazdu z salonu i powiększa się z biegiem lat. Późniejsza odsprzedaż pozostaje po Twojej stronie oraz wiąże się z uzyskaniem mniejszej kwoty.  
Szeroki wybór samochodów z różnymi opcjami wyposażenia, które jest zawarte w cenie auta.Dodatkowe opcje w wyposażeniu kosztują. Czasem nawet kilkadziesiąt tys. zł.
Auto jest dostępne od ręki, możesz też zamówić je z opcją dostarczenia pod dom.Jeśli chcesz skonfigurować auto poczekasz na nie od kilku do kilkunastu tygodni.
Różne i wygodne formy finansowania: gotówka, kredyt, leasing, wynajem.Zazwyczaj są dwie formy finansowania: gotówka i kredyt. Możliwość wyboru leasingu jest sporadyczna. 
Jeśli leasingujesz albo wynajmujesz auto, za rok, dwa możesz je zmienić na nowsze.Masz nowy samochód tylko przez jakiś czas. Po dwóch, trzech latach model się zestarzeje i sporo straci na wartości.

Kupno nowego auta przez internet daje więcej możliwości. Począwszy od wyboru auta, jego finansowania, czasu dostarczenia, aż do opcji wymiany na nowsze po upływie czasu umowy leasingowej lub wynajmu. Sprawdź, jakie nowe auta znajdziesz na Automarket.pl.

Tagi:
Wpis powstał: 25 lutego, 2021
  • Facebook