Zamknij
Zamknij

Newsletter

Logo

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zdobądź najważniejsze informacje o rynku motoryzacyjnym

Leasing dla nowej firmy – to możliwe! Dowiedz się, jak go uzyskać

Newsletter

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zapisuję się

Aby wziąć samochód w leasing, firma musi spełniać określone warunki. Jednym z nich jest prowadzenie działalności przez okres co najmniej trzech, a najlepiej sześciu miesięcy. Ważna jest również czysta historia płatnicza oraz odpowiednio wysoka zdolność kredytowa. Takich warunków nie może spełnić firma, która dopiero rozpoczyna swoją działalność. Czy da się wziąć leasing dla nowych firm? Sprawdzamy!

Leasing dla nowych firm – czy to możliwe?

Początkujące przedsiębiorstwa potrzebują zazwyczaj środków na inwestycje w przedmioty, które pomagają rozwijać biznes. Leasing samochodu jest jednym z takich źródeł finansowania, ale do jego wzięcia firma musi spełniać wymogi leasingodawcy. Okazuje się jednak, że nawet całkiem nowe działalności gospodarcze mają szansę na skorzystanie z takiej usługi.

Każda firma leasingowa realizuje własną politykę udzielania leasingu dla nowych firm, przy czym warto pamiętać, że dla każdej z nich “nowa firma” może oznaczać różny staż. Najczęściej dotyczy to jednej z następujących sytuacji:

 • leasing od pierwszego dnia działalności,
 • leasing przy minimum 3 miesiącach działalności,
 • leasing przy minimum 6 miesiącach działalności.

Jak widać, leasingodawcy tacy jak Automarket.pl kierują swoją ofertę nie tylko do przedsiębiorstw z ugruntowanym stażem na rynku, ale też początkującym działalnościom.

Na jakich warunkach działa leasing dla nowej firmy?

Leasingodawcy są skłonni do udzielenia leasingu nowemu przedsiębiorstwu bez udokumentowanej historii finansowej pod pewnymi warunkami. Taka transakcja musi być odpowiednio zabezpieczona. Co trzeba zrobić, żeby otrzymać leasing dla nowych firm? To między innymi:

 • wysoka opłata wstępna – zwana też czynszem inicjalnym, ma bezzwrotny charakter ze względu na duże ryzyko, że nowa firma nie wywiąże się z umowy;
 • poręczenie od innej firmy lub osoby prywatnej;
 • gwarancja odkupienia od dostawcy;
 • przewłaszczenie posiadanego majątku;
 • hipoteka na nieruchomości;
 • inne, indywidualne ustalenia.

Dodatkowo właściciel nowej firmy może zyskać w oczach leasingodawcy, jeśli:

 • ma duże doświadczenie w branży, w której otwiera działalność;
 • dysponuje dużym majątkiem firmowym i prywatnym.

Aby pozyskać leasing samochodu dla nowego przedsiębiorstwa, trzeba przedstawić stosowne dokumenty. Nawet na uproszczonych warunkach podstawą jest dostarczenie wniosku leasingowego oraz dokumentu, który dotyczy przedmiotu leasingu. Oprócz tego przydadzą się:

 • wpis do ewidencji działalności gospodarczej;
 • dokument tożsamości, najlepiej dowód osobisty;
 • deklaracja podatkowa i majątkowa;
 • oświadczenie o zobowiązaniach;
 • oświadczenie o niezaleganiu z opłatami w organach takich jak Urząd Skarbowy i ZUS.

W Automarkecie procedury udzielania leasingu dla nowych firm są łagodniejsze niż np. podczas ubiegania się o kredyt. Dla leasingobiorcy oznacza to mniej wymaganych dokumentów, mniejsze przychody do otrzymania samochodu i mniej formalności.

Jak wziąć leasing dla nowych firm bez wpłaty własnej?

Wpłacenie wysokiego czynszu inicjalnego nie zawsze leży w zakresie możliwości przedsiębiorstwa starającego się o leasing dla nowych firm. Wnioski mogą przecież składać nie tylko duże spółki, ale i działalności jednoosobowe. Leasingodawcy zdają sobie sprawę z potrzeb swoich potencjalnych klientów i wychodzą im naprzeciw.

Okazuje się, że leasing dla nowych firm bez wpłaty własnej jest jak najbardziej możliwy. Jeśli tylko leasingobiorca zapewni odpowiednie zabezpieczenie transakcji (np. weksel in blanco, blokadę na ruchu bankowym lub jedno z zabezpieczeń wymienionych wcześniej), ma dużą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Warto jednak wiedzieć, że to dość rzadkie sytuacje i zwykle wpłata własna jest konieczna, choć można próbować negocjować jej wysokość.

W Automarket.pl czynsz inicjalny wynosi od 0% do 30% wartości samochodu, który ma być wzięty w leasing dla nowych firm i nie tylko. Co więcej, to klient samodzielnie decyduje o jego wysokości. Należy przy tym pamiętać, że niższa wpłata własna oznacza wyższe raty leasingu. Aby zoptymalizować koszty ponoszone co miesiąc na użytkowanie auta, warto rozważyć wzięcie w leasing samochodu używanego.

Leasing auta używanego – czy się opłaca? Dowiedz się, czytając artykuł na naszym blogu!

Dlaczego warto wziąć samochód w leasing dla nowych firm?

Po pierwsze, leasing nie wymaga jednorazowego wydania dużej kwoty na pojazd firmowy. Dzięki temu przedsiębiorca może przekazać wolne środki na rozwój biznesu i wspomagać się rozłożonym w czasie zewnętrznym finansowaniem.

Po drugie, procedury leasingowe są zwykle krótsze i mniej skomplikowane niż w przypadku kredytu. Również wymagają określonej zdolności kredytowej i czystej historii finansowej, ale leasingodawcy są bardziej skłonni do kompromisów. Dlaczego? Ponieważ samochód w leasingu nadal pozostaje ich własnością i w razie problemów mogą łatwo odzyskać środki.

Po trzecie – leasing dla nowych firm jest wydatkiem przewidywalnym. W oferowanym przez Automarket pakiecie Comfort użytkownik samochodu nie musi się też przejmować naprawą ani nawet wymianą opon. To wygodne rozwiązanie, z którego naprawdę warto korzystać.

oferta automarketu

Samochody w wynajmie długoterminowym

Sprawdź nowe i używane auta w wynajmie długoterminowym dla firm i osób prywatnych

Wpis powstał: 19 maja, 2023
 • Facebook