Zamknij
Zamknij

Newsletter

Logo

Bądź na bieżąco z motoryzacją

Zdobądź najważniejsze informacje o rynku motoryzacyjnym

Jakie auto poleasingowe wybrać? Czym kierować się przy wyborze?

Wbrew pojawiającym się niekiedy negatywnym opiniom o autach poleasingowych, wybór samochodu pokontraktowego bardzo często może okazać się świetnym rozwiązaniem. Dlaczego tak jest i czym wyróżniają się pojazdy poleasingowe? Jakie kryteria warto wziąć pod uwagę przy wyborze samochodu, który był tak użytkowany? Sprawdź i zobacz, jakie auta poleasingowe znajdziesz w ofercie Automarket.pl.

Co to są auta poleasingowe i czym się wyróżniają?

Samochód poleasingowy lub inaczej pokontraktowy to pojazd użytkowany wcześniej na podstawie umowy leasingu. Najczęściej wrócił do firmy leasingowej, bo użytkujący auto przedsiębiorca lub osoba prywatna nie zdecydowała się go wykupić (np. zamiast tego wolała wziąć w leasing nowy samochód).

Chociaż niekiedy można się spotkać z opiniami, że pojazdy poleasingowe są mocno wyeksploatowane i niezbyt zadbane, często jest wręcz odwrotnie. Co więcej, z reguły mają jednego właściciela od nowości i są względnie młode (wiek rzadko przekracza 6 lat). Nie każdy taki samochód ma też wysoki przebieg, bo umowy leasingowe zwykle określają roczny limit kilometrów bez dodatkowych opłat.

Stan techniczny i historia poleasingowych samochodów

Jak w przypadku każdego używanego samochodu, kluczową kwestią jest stan techniczny samochodu poleasingowego. Na szczęście w większości przypadków kondycja techniczna takich aut jest bez zarzutu, ponieważ zgodnie z umową leasingu wszelkie usterki muszą być zgłaszane firmie leasingowej i naprawiane w autoryzowanych serwisach. Oznacza to zatem wiarygodną i udokumentowaną historię serwisową samochodu.

Ponadto najlepsi dostawcy skrupulatnie sprawdzają pojazdy, zanim zaoferują je klientom. Auta poleasingowe z Automarket.pl przechodzą weryfikację, a w razie potrzeby także naprawę lub odświeżenie aż 75 elementów.

Gwarancja, możliwość zwrotu i pomoc przy wyborze auta poleasingowego

Poleasingowe samochody mogą być na tyle młode, że obejmuje je jeszcze gwarancja producenta. Dobre firmy, które oferują auta pokontraktowe, często dają również dodatkową gwarancję lub polisę ubezpieczeniową od kosztów napraw.

Warto też wybrać ofertę z darmowym zwrotem, co pozwoli Ci spokojnie sprawdzić w niezależnym warsztacie, czy pojazd nie ma jakichś niewykrytych wcześniej wad albo po prostu zrezygnować, jeśli nie spełni Twoich oczekiwań. U nas możesz to zrobić w ciągu 5 dni i 300 przejechanych kilometrów. Co więcej, możesz liczyć na fachową pomoc doradcy – zarówno przy wyborze auta poleasingowego, jak i sposobu finansowania.

Finansowanie pojazdów poleasingowych

Istotną kwestią mogą być także dostępne opcje finansowania auta. Poleasingowe samochody niekiedy można kupić za gotówkę. Warto jednak ostrożnie podchodzić do okazji z aukcji internetowych lub komisów, zwłaszcza wtedy, gdy sprzedawca nie chce objąć pojazdu gwarancją lub jego historia budzi jakiekolwiek wątpliwości.

Renomowane firmy mogą oferować atrakcyjne formy finansowania, takie jak leasing samochodu czy wynajem długoterminowy. W Automarket.pl możesz wybrać każdą z nich, a do tego masz dużą swobodę w określaniu parametrów finansowania (np. długości umowy, wysokości wkładu własnego i kwoty wykupu, czy limitu kilometrów).

Jakie jeszcze czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze poleasingowego samochodu?

Przy aucie poleasingowym istotne będzie również wiele innych kryteriów, które wpływają na wybór pojazdu, takich jak na przykład:

  • Koszt finansowania pojazdu. Leasing auta używanego, zamiast nowego, pozwala wybrać droższy model (wyższej klasy, większy lub lepiej wyposażony);
  • Marka i model auta pokontraktowego, które mieszczą się w założonym budżecie. W Automarket.pl znajdziesz wszystkie najpopularniejsze marki samochodów, a do najczęściej wybieranych należą: Opel, Hyundai, BMW, Škoda, Ford, Volkswagen, Mercedes i inne.
  • Rodzaj nadwozia samochodu poleasingowego. Najczęstszy dylemat to sedan czy hatchback, inne typu nadwozia też mogą być jednak dobrym wyborem.
  • Rocznik i przebieg auta. Często poleasingowe samochody Premium nie mają wcale wysokich przebiegów, bo były wykorzystywane w firmach głównie do celów reprezentacyjnych. Ogólnie, niski przebieg zwykle będzie ważniejszy niż rocznik (który ma znaczenie głównie w kwestii pozostałej jeszcze gwarancji producenta, czy przy sprzedaży auta po ewentualnym wykupie na koniec umowy leasingu).

Jakie auta poleasingowe znajdziesz w Automarket.pl przy różnej wysokości raty?

Jeśli zdecydujesz się na wybór auta poleasingowego, ostatnią kwestią, którą musisz się zająć, jest wybór odpowiedniego modelu auta. Używane samochody w Automarket.pl to więcej niż 1500 różnych pojazdów do wyboru, więc dla ułatwienia przygotowaliśmy listę proponowanych modeli. Ponad jedna czwarta to zaś z auta roczników 2019-2021, które mają mniej niż 50 tys. km na liczniku. Dostępne są też auta na niemal każdą kieszeń.

Przykładowe auta poleasingowe z ratą leasingu poniżej 1000 zł miesięcznie:

Przykładowe auta poleasingowe z ratą leasingu 1000-2000 zł miesięcznie:

Przykładowe auta poleasingowe z ratą leasingu 2000-3500 zł miesięcznie:

*wysokość miesięcznej raty brutto pochodzi z ofert leasingu konsumenckiego aktualnych na 01.02.2022, przy wkładzie własnym 5%, umowie na 36 miesięcy i rocznym limicie kilometrów 30 tys.

Wpis powstał: 7 lutego, 2023
  • Facebook